Zdieľať

Zdravá duša #59: Depersonalizácia a derealizácia

ZD_59-9
Vypočujte si 59. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme témam depersonalizácie a derealizácie.
ZD_59-9

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Depersonalizácia a derealizácia sú psychologické stavy, ktoré sa v dnešnej dobe vyskytujú pomerne často. Pri depersonalizácii ide väčšinou o pocit odcudzenia sa sebe. Akoby sme sa od seba odpojili a pozorovali sa zvonka. Derealizácia, je vzťah k svetu, zdá sa nám vzdialený, neskutočný. 

O čo presne ide nám, vysvetlila psychiatrička a psychoterapeutka, doktorka Natália Kaščáková.

Objasňuje:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 59. dielu podcastu Zdravá duša o depersonalizácii a derealizácii kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.