Zdieľať

Zdravá duša #50: Narodená v nesprávnom tele

ZD_50-9
Vypočujte si 50. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme transrodovosti, ktorá sa čoraz viac dostáva do nášho podvedomia, ako zabúdame na pocity transrodových ľudí, a ako to vlastne v skutočnosti je.
ZD_50-9

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Všetko bolo v poriadku až kým neprišla škola. Vtedy sa Charlotte stretla prvý raz so šikanou od detí, ale aj zo strany učiteľov. 

Byrokracia, neľudskosť, nedostupná zdravotná starostlivosť, ťažkosti zamestnať sa. Aj to je každodenný život transrodových ľudí na Slovensku.

O tom, že tranzícia nie je len medicínsky zákrok, ale existuje aj právna a sociálna tranzíca, hovorí Charlotte Srnčík, transrodová žena spolu s mamou Alenou.

Dozviete sa aj o tom:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 50. dielu podcastu Zdravá duša, o transrodovosti, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.