Zdieľať

Výbavička pre bábätko

vybavicka pre babatko
Pripravte sa správne na príchod bábätka. Spísali sme pre vás nákupný zoznam s položkami, v ktorom nájdete kompletnú výbavičku pre vaše dieťatko.
vybavicka pre babatko

Nákupný zoznam pre budúce mamičky

Pre každú mamičku je dôležité zabezpečiť všetko potrebné pre bábätko ešte pred odchodom do pôrodnice, aby sa cítilo čo najkomfortnejšie v novom domove. Nákup týchto potrieb si môžete rozdeliť na viacero oblastí:

Oblečenie:

V šatníku pre bábätko vám nesmie chýbať košieľka alebo body, dupačky, čiapočka, rukavičky, ponožky, podbradník, župan, uteráky a deka na zakrytie.


Plienky:

V súčasnosti je na trhu veľa druhov plienok. U nás sú bežne dostupné jednorazové a látkové plienky. S jednorazovými plienkami budete mať menej práce a tým pádom sú aj častejšie používané. 

Ak však chcete šetriť svoju peňaženku a zároveň životné prostredie, jednoznačnou voľbou pre vás budú látkové plienky. Tie sa vám zídu aj v prípade, ak si bábätko odgrgne alebo sa zašpiní.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Kúpanie, prebaľovanie, spinkanie a prenášanie:

Je na voľbe každej budúcej mamičky, či dá prednosť prebaľovacej podložke alebo si zaobstará prebaľovací pult s vaničkou. Na trhu je nespočetné množstvo možností a rozhodne je z čoho si vyberať.

Na prenášanie bábätka budete potrebovať kočík s taškou a pršiplášťom a podľa potreby aj autosedačku. Pohodlnou voľbou pre mnoho rodičov na prenášanie bábätka môže byť zavinovacia šatka, babyvak alebo rôzne druhy nosičov. V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na postieľku alebo kolísku pre dieťatko a vybavenie do nej.

Pohodlnou voľbou pre mnoho rodičov na prenášanie bábätka môže byť zavinovacia šatka, babyvak alebo rôzne druhy nosičov.

Kozmetika:

Medzi základnú výbavu pre bábätko odporúčame kúpiť kozmetické tyčinky, detské mydlo, masť proti zapareninám a vlhčené utierky. Keďže bábätko má citlivú pokožku, menej je v tomto prípade viac a zvyšok kozmetických prípravkov si môžete dokúpiť podľa potreby neskôr.

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamičky a bábätká.

Iné:

Ešte spomenieme zopár položiek, ktoré vám môžu uľahčiť fungovanie s malým bábätkom. Budúcej mamičke sa zíde po ruke odsávačka, ohrievačka mlieka, baby alarm, rôzne hračky a cumlík.

K základnej výbave odporúčame v prvých mesiacoch zaradiť aj monitor dychu bábätka. Detičkám poisteným v Union zdravotnej poisťovni zapožičiame monitor dychu Nanny zadarmo na obdobie do 6. mesiaca veku vášho dieťatka.

Navyše, ak si pri výbere zdravotnej poisťovne vyberiete nás, získate zľavu až vo výške 40 EUR na nákup akýchkoľvek novorodeneckých potrieb cez e-shop mimulo.sk

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Súťaž o sonické zubné kefky
Philips Sonicare

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.

 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia