Zdieľať

Výbavička pre bábätko

vybavicka pre babatko
Pripravte sa správne na príchod bábätka. Spísali sme pre vás nákupný zoznam s položkami, v ktorom nájdete kompletnú výbavičku pre vaše dieťatko.
vybavicka pre babatko

Nákupný zoznam pre budúce mamičky

Pre každú mamičku je dôležité zabezpečiť všetko potrebné pre bábätko ešte pred odchodom do pôrodnice, aby sa cítilo čo najkomfortnejšie v novom domove. Nákup týchto potrieb si môžete rozdeliť na viacero oblastí:

Oblečenie:

V šatníku pre bábätko vám nesmie chýbať košieľka alebo body, dupačky, čiapočka, rukavičky, ponožky, podbradník, župan, uteráky a deka na zakrytie.


Plienky:

V súčasnosti je na trhu veľa druhov plienok. U nás sú bežne dostupné jednorazové a látkové plienky. S jednorazovými plienkami budete mať menej práce a tým pádom sú aj častejšie používané. 

Ak však chcete šetriť svoju peňaženku a zároveň životné prostredie, jednoznačnou voľbou pre vás budú látkové plienky. Tie sa vám zídu aj v prípade, ak si bábätko odgrgne alebo sa zašpiní.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Kúpanie, prebaľovanie, spinkanie a prenášanie:

Je na voľbe každej budúcej mamičky, či dá prednosť prebaľovacej podložke alebo si zaobstará prebaľovací pult s vaničkou. Na trhu je nespočetné množstvo možností a rozhodne je z čoho si vyberať.

Na prenášanie bábätka budete potrebovať kočík s taškou a pršiplášťom a podľa potreby aj autosedačku. Pohodlnou voľbou pre mnoho rodičov na prenášanie bábätka môže byť zavinovacia šatka, babyvak alebo rôzne druhy nosičov. V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na postieľku alebo kolísku pre dieťatko a vybavenie do nej.

Pohodlnou voľbou pre mnoho rodičov na prenášanie bábätka môže byť zavinovacia šatka, babyvak alebo rôzne druhy nosičov.

Kozmetika:

Medzi základnú výbavu pre bábätko odporúčame kúpiť kozmetické tyčinky, detské mydlo, masť proti zapareninám a vlhčené utierky. Keďže bábätko má citlivú pokožku, menej je v tomto prípade viac a zvyšok kozmetických prípravkov si môžete dokúpiť podľa potreby neskôr.

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamičky a bábätká.

Iné:

Ešte spomenieme zopár položiek, ktoré vám môžu uľahčiť fungovanie s malým bábätkom. Budúcej mamičke sa zíde po ruke odsávačka, ohrievačka mlieka, baby alarm, rôzne hračky a cumlík.

K základnej výbave odporúčame v prvých mesiacoch zaradiť aj monitor dychu bábätka. Detičkám poisteným v Union zdravotnej poisťovni zapožičiame monitor dychu Nanny zadarmo na obdobie do 6. mesiaca veku vášho dieťatka.

Navyše, ak si pri výbere zdravotnej poisťovne vyberiete nás, získate zľavu až vo výške 40 EUR na nákup akýchkoľvek novorodeneckých potrieb cez e-shop mimulo.sk

Union Poisťovňa

Pomohla ti táto odpoveď?