Atoms/icons/24/grey/info-24

….

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

vybavicka pre babatko
Pripravte sa vopred na príchod bábätka. Čo je potrebné kúpiť a čo môžete nechať na neskôr?
vybavicka pre babatko

Nákupný zoznam

Pre každú mamu je dôležité zabezpečiť všetko potrebné pre bábätko ešte pred odchodom do pôrodnice. Nákup týchto potrieb si môžete rozdeliť do niekoľkých oblastí:

Oblečenie

V šatníku pre bábätko vám nesmie chýbať košieľka alebo body, dupačky, čiapočka, rukavičky, ponožky, podbradník, župan, uteráky a deka na zakrytie.

Plienky

V súčasnosti je na trhu veľa druhov plienok. U nás sú bežne dostupné jednorazové a látkové plienky. S jednorazovými plienkami budete mať menej práce a tým pádom sú aj častejšie používané. 

Šetrnejšou voľbou pre životné prostredie sú látkové plienky, ktoré sa vám zídu aj v prípade, ak si bábätko odgrgne alebo sa zašpiní.

Sú však chvíle, kedy a situácie, kedy naozaj nie je čas na starostlivosť, ktorú si látkové plienky vyžadujú. U nás môžete získať príspevok až 120 eur na prémiové plienky Pampers.

0
Príspevok
Na plienky Pampers a vybrané produkty HiPP vám prispejeme až  240 €. 
Poistite dieťa i seba v Union zdravotnej poisťovni a čerpajte všetky výhody. Na poskytnutie príspevku stačí aj podaná zmenová prihláška dieťaťa a rodiča.

Kúpanie, spánok a prenášanie

Je voľbou každej mamy, či dá prednosť prebaľovacej podložke alebo si zaobstará prebaľovací pult s vaničkou. Na trhu je rozhodne z čoho vyberať.

Na prenášanie bábätka budete potrebovať kočík s taškou a pršiplášťom, ale možno uprčednostníte ergonomický nosč či šatku na nosenie detí. Podľa potreby zvážte aj výber kvalitnej autosedačky.

Rovnako vás čaká aj výber vhodnej postieľky či kolísky pre bábätko.

Kozmetika

Medzi základnú výbavu pre bábätko určite patrí krém proti zapareninám, vlhčené obrúsky, správne nožničky na strihanie nechtíkov, jemné detské mydlo a prípadne olejček na ošetrenie pokožky.

Keďže bábätko má citlivú pokožku, menej je v tomto prípade viac a zvyšok kozmetických prípravkov si môžete dokúpiť podľa potreby neskôr.

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamy a bábätká.

Čo sa vám ešte zíde?

Ešte spomenieme zopár položiek, ktoré vám môžu uľahčiť fungovanie s malým bábätkom. 

K základnej výbave odporúčame v prvých mesiacoch zaradiť aj monitor dychu bábätka. Bábätkám poisteným v Union zdravotnej poisťovni zapožičiame monitor dychu Nanny zadarmo na obdobie do 6. mesiaca veku vášho dieťatka alebo vám prispejeme 30 eur na jeho zakúpenie.

Prečítajte si aj náš podrobný článok Starostlivosť o novorodenca.

Stiahnite si e-book Čo treba vybaviť pred pôrodom a po pôrode 2024

V e-booku sa dozviete, ako a kedy treba zamestnávateľovi oznámiť tehotenstvo a odchod na materskú dovolenku, čo všetko je potrebné vybaviť ešte pred pôrodom alebo na čo by ste nemali, naopak, zabudnúť po pôrode. Súčasťou e-booku je aj praktický zoznam, ktorý si môžete vytlačiť a odškrtávať . 

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.