Zdieľať

Videá Zdravoveda: Inšpirujeme mladých ľudí v prevencii

skupina mladých ľudí
Naša nová séria videí s názvom Zdravoveda vznikla s cieľom vzdelávať a inšpirovať mladých ľudí v prevencii a pochopení systému zdravotnej starosltivosti.
skupina mladých ľudí
V článku si prečítate:

Spolupráca so Zmudri a Ozdravme

V spolupráci so vzdelávacou organizáciou Zmudri a zdravotníckym portálom Ozdravme sme spustili pilotný projekt edukačných videí určených mladým ľuďom, najmä na stredných školách. Videá odpovedajú na otázky týkajúce sa fungovania zdravotného systému – napríklad, prečo sa dopláca za lieky, aké práva mám ako pacient či pacientka u lekára a kto uhrádza moje vyšetrenie na pohotovosti?

Atoms/icons/80/grey-green/prebabatka-80

Vrátenie doplatkov za lieky pre deti

Aj pri bežnej viróze či chrípke, v lekárni často doplatíte desiatky eur. Vaše doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti preplácame bez akéhokoľvek finančného limitu.

Inšpirácia v zodpovednosti k vlastném zdraviu

Prevencia je téma, na ktorú dlhodobo kladieme veľký dôraz, ako prvá zdravotná poisťovňa sme na Slovensku zaviedli skríningové vyšetrenie onkologických ochorení. V osvete zodpovednosti k vlastnému zdraviu teraz chceme intenzívne pokračovať aj medzi mladými ľuďmi na stredných školách. Radi by sme im vysvetlili, ako systém zdravotnej starostlivosti na Slovensku funguje, čo môžu a mali by spraviť pre svoje zdravie, ako sa správať zodpovedne. 

Vtipné vzdelávacie videá organizácie Zmudri slovenskí stredoškoláci a stredoškoláčky už dobre poznajú, preto naša voľba spolupracovať práve s ňou bola jasná. 

Lukáš Priškin za Zmudri.sk hovorí: „Do Zdravovedy sme sa pustili s radosťou. Vieme, že poznatky o systéme či vlastnom zdraví v rámci školských osnov nie sú k dispozícii, preto sme hrdí, že sme súčasťou tejto lastovičky, ktorá skutočne môže zlepšiť povedomie mladých ľudí a následne aj ich zodpovednosť k vlastnému zdraviu.“

Šimon Jeseňák, riaditeľ portálu Ozdravme, s ktorým sme na výrobe videí tiež spolupracovali sa pridáva: „Veľmi by sme si priali, aby projekt Zdravovedy pokračoval, a venoval sa neskôr aj téme ľudských zdrojov v zdravotníctve, prevencii jednotlivých chorôb či detailnejšie ceste pacienta v systéme. Dostupnosť zdravotnej starostlivosti je pre náš systém, pre odborníkov i nás poistencov veľkou výzvou.“ 

Tri pilotné vzdelávacie videá, ktoré si môžete pozrieť nižšie, zatiaľ pokrývajú témy zdravotníckeho systému, liekov, prevencie a práv pacienta.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.