Zdieľať

Vianočné katastrofy v domácnosti sa môžu skončiť aj happyendom

ako zabrániť požiaru počas Vianoc
Vianoce sú zvyčajne obdobím rozprávok a príbehov. Tých klasických, na televíznych obrazovkách, ale aj rodinných a priateľských historiek, ktoré si vymieňame a pripomíname pri stretnutiach s najbližšími. Niekedy dokonca vznikajú takéto príbehy aj priamo počas Vianoc a nemusia byť vždy iba príjemné.
ako zabrániť požiaru počas Vianoc
V článku si prečítate:

Už ste počuli príbeh O vianočnom kaprovi a vytopenom dome? Alebo ten O vianočných svetielkach a horiacom stromčeku? Možno si viac spomínate na ten O zhorenom štedráku? Všetky tieto príbehy sa začali ako veľké katastrofy v nejednej domácnosti, no mohli sa skončiť oveľa lepšia, ak by boli tieto domácnosti poistené u nás.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_majetku-80

Naše poistenie nehnuteľnosti a domácnosti je jednoduché a zrozumiteľné

Vyskladajte si ho podľa svojich potrieb online za pár minút. Zľava 20 % na online Poistenie domácnosti plus zľava 5 % pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Samozrejme, vianočným katastrofám je najlepšie predchádzať, možno tým, že sa tento rok vyhnete nákupu živého kapra na štedrovečerný stôl. Alebo skontrolujete, či majú vaše vianočné svetielka certifikát a spĺňajú bezpečnostné normy. Pomôže aj to, ak ich pred odchodom z bytu pre istotu vypnete aj z elektrickej zásuvky.

Že nezabudnete koláče vytiahnuť včas z rúry bude síce ťažšie v predvianočnom zhone a strese zabezpečiť, ale možno pomôže, ak si spravodlivo rozdelíte úlohy v domácnosti, a tak nezostane všetko iba na pleciach jednej osoby.

Ako ochránite svoj majetok?

Čo ešte môžete urobiť? Poistite si svoj majetok u nás. Poistenie uzatvoríte veľmi ľahko a rýchlo online. Môžete si poistiť dom alebo byt – v rámci poistenia nehnuteľnosti, ktoré vás ochráni aj v prípade požiaru či vytopenia. Pokryje náklady na zničené nehnuteľné časti domu alebo bytu (napr. okná, dvere, múry či vstavanú kuchynskú linku a pod.). 
Zároveň spolu s ním získate aj asistenčné služby, ktoré vám poskytnú odbornú a profesionálnu pomoc dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni.

Rovnako si môžete uzatvoriť aj poistenie domácnosti. Takisto vám pomôže zvládnuť prípadné vytopenie alebo požiar, pokryje vám totiž náklady na všetky poškodené hnuteľné veci v rámci domácnosti. Aj v rámci poistenia domácnosti získavate nárok na využitie asistenčných služieb

Ako sa poistíte?

Poistenie nehnuteľnosti aj domácnosti môžete uzatvoriť naraz, v rámci jednej zmluvy a je platné už na druhý deň po jeho uzatvorení. Stačí, ak si poistíte Základné riziká (patria k nim aj asistenčné služby). Zároveň ich uzatvoríte aj online, bez obhliadky a môžete si ich doplniť o rôzne doplnkové poistenia – napríklad Zodpovednosť z vlastníctva nehnuteľnosti.

To vám pomôže v prípade, že spôsobíte škody v rámci vami vlastnenou nehnuteľnosťou iným osobám na ich zdraví či majetku. S doplnkovým poistením Drobnosti pre nehnuteľnosť vám zase preplatíme nálady na náhradné ubytovanie alebo sťahovanie. 

Poistná suma, na ktorú sa poistíte by vám mala stačiť na opätovné zariadenie domácnosti, opravu poškodeného domu alebo bytu, prípadne na výstavbu nového domu. Byt v hodnote 150 tisíc eur vám poistíme voči požiaru už od 24 eur ročne, so spoluúčasťou 50 eur. Poistenie vám pokryje aj škody, ktoré vzniknú pri odstraňovaní škôd – napríklad pri hasení, vytopení priestoru požiarnikmi, pri odpratávacích prácach, pri odvoze trosiek či vyrazení vchodových dverí. 

Myslite na poistenie svojho majetku, aby boli vaše vianočné príbehy čo najveselšie!

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.