Atoms/icons/24/grey/info-24
…..
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Veľkonočné cestovanie: Prečo sa vám oplatí myslieť na poistenie?

veľkonočné cestovanie s poistením
Ak sa vám práve nechce leňošiť doma pred televíziou a chcete využiť veľkonočné sviatky naozaj aktívne, pravdepodobne už máte vybavené ubytovanie či letenky do vysnívanej destinácie.
veľkonočné cestovanie s poistením
V článku si prečítate:

Vybrali ste si nejaké mesto alebo miesto, ktoré by ste počas Veľkej noci chceli navštíviť a dôkladne preskúmať jeho historické a kultúrne pamiatky? Pripravte si pohodlnú obuv, praktický ruksak a samozrejme nezabudnite ani na cestovné poistenie!

Nespoliehajte sa len na Európsky preukaz poistenca

Ani v európskych krajinách by ste sa nemali spoliehať iba na Európsky preukaz poistenca. Ten pokryje iba náklady na nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť v štátnych zdravotníckych zariadeniach. Celoročné cestovné poistenie vám, naopak, pokryje všetky náklady spojené s ošetrením, prevozom do nemocnice, hospitalizáciou, liekmi a prevozom na Slovensko a týka sa aj ambulancií súkromných lekárov.

V rámci cestovného poistenia máte nárok aj na využitie asistenčných služieb dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni (napríklad, ak by ste potrebovali právnu pomoc). 

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

V slovenských horách s poistením do hôr

Ak sa chystáte do slovenských hôr za turistikou, či len oddychovať na rodinnú chatu, určite nezabudnite na poistenie do hôr, ktoré pokrýva náklady aj bežných rekreačných, či horolezcov a skialpinistov. Dokonca pokryje náklady aj na zásah Horskej služby v oblasti jej pôsobenia až do výšky 50 tisíc eur. 

Na lyžovačku s cestovným poistením

Alebo chcete využiť poslednú lyžovačku sezóny? Určite sa bude treba vydať do vyššie položených alpských stredísk, no možno práve počas Veľkej noci zažijete najlepšiu tohtoročnú lyžovačku. Nezabudnite, že ak budete lyžovať v Taliansku, určite potrebujete mať poistenie zodpovednosti za škodu. Ide o prípad, ak spôsobíte škodu na zdraví alebo majetku na svahu niekomu inému. Súdiť sa v Taliansku by vás mohlo vyjsť pekne draho, takže vybaviť si cestovné poistenie online sa istotne oplatí viac. Navyše, v rámci neho máte nárok aj na spomínané asistenčné služby, v rámci ktorých dostane v prípade potreby aj právnu pomoc. 

Okrem poistenia liečebných nákladov vám cestovné poistenie vám pokryje aj náklady na prevoz vrtuľníka zo svahu do nemocnice, čo vás môže stáť aj 5 tisíc eur!

Nech už sa vyberiete kdekoľvek, na cestovné poistenie myslite vopred. Vybavíte si ho v priebehu niekoľkých minút, pohodlne a online. Na svahu, horskom hrebeni či uprostred rušného veľkomesta sa tak budete môcť cítiť oveľa bezpečnejšie.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.