Ktoré cestovné poistenie je najlepšie na letnú dovolenku?

Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde. Tu nastáva dilema nielen čo si pobaliť, ale aj aké poistenie uzavrieť, aby ste sa na cestách cítili bezpečne. Nezáleží na tom, či sa chystáte stráviť vaše voľné dni na horách alebo pri mori. U nás si dokážete vyskladať poistenie presne na mieru.

Poistenie k študentským a učiteľským preukazom

Máte doma študenta? Dobrá správa! Či už sa vaša ratolesť chystá na dovolenku s vami, alebo po prvýkrát s partiou priateľov, ak je držiteľom študentského preukazu ISIC, GO<26 alebo EURO<26, cestovné poistenie u nás je v tomto prípade naozaj výhodné.

To isté platí aj v prípade, ak je niektorý člen rodiny držiteľom učiteľského preukazu ITIC. K hlavným výhodám patrí naozaj bezkonkurenčne výhodná cena poistenia, ktoré zahŕňa:

• poistenie liečebných nákladov v zahraničí až do 250 000 eur,

• možnosť výberu rizikovej skupiny turistika alebo šport v závislosti od toho, akej činnosti sa dotyčná osoba plánuje na dovolenke venovať,

• platnosť poistenia pre celý svet,

• neobmedzený počet vycestovaní v priebehu platnosti poistenia,

• asistenčné služby v zahraničí,

• technická pomoc pri záchrannej akcii do 20 000 eur,

• poistenie zodpovednosti za škodu do 100 000 eur,

• úrazové poistenie do 14 000 eur,

• poistenie batožiny do 1000 eur.

V prípade, že je dotyčná osoba držiteľom niektorého z preukazov a zároveň aj naším poistencom, poistenie získa ešte výhodnejšie, od 8,79 eur na 30 dní.

Poistenie účastníkov zájazdu

Ak sa chystáte s rodinou na zájazd organizovaný cestovnou kanceláriou, dávajte si pozor. V cene zájazdu by malo byť automaticky zahrnuté cestovné poistenie, je však dôležité vopred sa informovať o jeho rozsahu. Potom je už len na vašom zvážení, či je potrebné aj individuálne cestovné poistenie.

Union poisťovňa preto ponúka možnosť poistenia účastníkov zájazdu, či už sa chystáte na Slovensko, alebo do zahraničia. V prípade, že poistenie zakúpené v rámci zájazdu nevyhovuje vašim požiadavkám, pokojne sa informujte na čísle nášho zákazníckeho centra 0850 00 33 33 alebo si rovno uzatvorte krátkodobé cestovné poistenie.

Krátkodobé cestovné poistenie

Toto poistenie je ideálnou alternatívou jednorazového poistenia, či už na dovolenku, návštevu rodiny, alebo nákupy v zahraničí. Tu sú jeho výhody:

• neobmedzené krytie v poistení liečebných nákladov,

• zľavy pre rodinu a kolektív, takisto pre poistencov Union poisťovne či držiteľov už vyššie spomenutých preukazov,

• voliteľný rozsah poistenia presne podľa vašich potrieb,

• komplexné poistenie aj pre pobyt na Slovensku,

• zvýhodnená sadzba pre cesty do Českej republiky,

• možnosť pripoistenia rizikových športov a manuálnej práce.

Naši klienti si pochvaľujú najmä možnosť vyskladať si poistenia na mieru, podľa vlastných potrieb. Pripoistiť si môžete batožinu a cestovné doklady, spôsobenie škody niekomu inému, úraz, záchranu v horách či už vyššie spomenutý rizikový šport, či manuálnu prácu.

Poistenie do hôr a na Slovensko

Ak vás to viac ako do zahraničia a k moru ťahá do našich krásnych hôr, toto poistenie by pre vás malo byť samozrejmosťou. Turistika so sebou prináša množstvo neopakovateľných zážitkov, ale aj možných rizík, a preto je dobré myslieť na zadné vrátka.

Zásah horskej záchrannej služby nie je vôbec lacná záležitosť a určite by nebolo príjemné hradiť ho z vlastného vrecka. Toto poistenie je vhodné nielen pre rekreačných turistov, ale aj pre horolezcov, skialpinistov či milovníkov adrenalínových športov.

Poistenie si môžete uzatvoriť na určitý počet dní, ale pokojne aj na celý rok. Je v ňom zahrnuté poistenie nákladov na zásah HZS až do 20 000 eur. Platí pre oblasti, v ktorých pôsobí HZS, čiže pre Malú a Veľkú Fatru, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy a Slovenský raj.

Poistenie auta na dovolenku

Cestovanie na dovolenku autom má v obľube čoraz viac Slovákov a niet sa čomu diviť. Nemusíte riešiť váhu vašej batožiny a rozdelenie nákladov na cestu medzi viacerých pasažierov poteší vašu peňaženku. Cestou do vašej cieľovej destinácie sa však môže prihodiť všeličo a bolo by rozumné myslieť aj na riziká.

Poistenie asistenčných služieb k nepojazdnému vozidlu si u nás pohodlne uzatvoríte len za 1,80 eur na deň. V prípade nehody či poruchy vám auto opravíme na mieste alebo v najbližšom servise. Vám pošleme náhradné auto, aby ste mohli bez problémov pokračovať v jazde.

Poistenie mobilu a elektroniky

Všetci to dobre poznáme. Vyhľadávané turistické destinácie sa v lete hemžia nielen množstvom turistov, ale aj vreckových zlodejov. Pre tých je toto obdobie doslova hlavnou „pracovnou“ sezónou. Keďže mobilné telefóny, foťáky či tablety sú bežnou súčasťou batožiny (zážitky si predsa treba zvečniť), je dobré sa mať na pozore už vopred a k cestovnému poisteniu si pribaliť aj poistenie mobilu a elektroniky.

Bude vás to stáť len 1,99 eur na deň a v prípade straty, poškodenia či krádeže vám uhradíme škodu až do výšky 1000 EUR. Poistenie sa vzťahuje na: tablet, notebook, netbook, smartbook, herné konzoly, mobilný telefón, GPS navigáciu, výpočtovú techniku, fotoaparáty a videokamery či prehrávače dát a záznamov. Všetko, samozrejme, vrátane príslušenstva.

Uzavrieť cestovné poistenie nebolo nikdy jednoduchšie. Môžete tak urobiť pohodlne online, prostredníctvom SMS správy alebo na ktorejkoľvek z našich pobočiek. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez kontaktný formulár alebo mailom na union@union.sk, prípadne na infolinke 0850 00 33 33, kde sme vám neustále k dispozícii.

Veríme, že vám budú naše tipy užitočné a vy si užijete dovolenku v pohode, bez zbytočných komplikácií.