Atoms/icons/24/grey/info-24
Dňa 20. apríla 2024 budeme mať v čase 07:30 – 13:00 plánovanú odstávku niektorých systémov. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Stanovačka – kde môžete stanovať a na čo sa pripraviť?

stanovanie na Slovensku
Nočné teploty aj toto leto prajú spaniu pod holým nebom. Nahovorte na toto dobrodružstvo celú rodinu a spestrite si spoločne voľné dni stanovačkou na Slovensku.
stanovanie na Slovensku
V článku si prečítate:

Stanovačka na Slovensku je zážitkom, ktorý by ste mali okúsiť aj vy. A kam sa na ňu vybrať?

Jazero Zelená voda

Toto miesto na polceste medzi Novým Mestom nad Váhom, Beckovom a Kálnicou bolo ešte za predkoronových čias obľúbeným dejiskom festivalov, koncertov a iných zábavných podujatí.

Patrí medzi obľúbené chatové a rekreačné oblasti. Na svoje si tu prídu aj rybári. Súčasťou areálu je aj kemping.

V príjemnom zalesnenom prostredí v blízkosti pláže sa môžete zložiť aj so svojimi deťmi a postaviť si stan už od 4 eur na osobu (pričom pre deti do 12 rokov platí polovičná suma, tie do 3 rokov neplatia nič). K dispozícii máte kuchynku, WC, sprchy s teplou vodou a wifi.

Ak sa vám nebude chcieť niečo si ukuchtiť, je tu možnosť bufetových stolov. Vyžiť sa môžete pri plážovom volejbale, vození sa na loďkách, alebo len tak leňošiť pri vode.

Tip: Neďaleko Zelenej vody sa nachádza hrad Beckov, ktorý uvidíte aj z určitých miest pláže. Vyberte sa naň pešo alebo na bicykli. Navštíviť môžete aj známy Bikepark Kálnica.

Jasov

Ak si kladiete otázku, kam na výlet aj s prespatím pod holým nebom, máme pre vás ďalší tip. Tentokrát myslíme aj na východniarov.

Dvadsaťpäť kilometrov od Košíc sa nachádza autokemping Jasov.
Lákadlom sú miestne rybníky a býva tu celkom veselo aj vďaka altánkom s možnosťou opekania, reštaurácii a multifunkčnému ihrisku. Ak by sa vám do stanu nakoniec nechcelo, k dispozícii sú chatky s vlastnými sociálnymi zariadeniami.

Zložiť sa tu môžete už od 2 eur za malý stan a v chatkách zakotvíte už od 8 eur za osobu. Deti do 6 rokov majú vstup do kempu zdarma.

Tip: Priamo za obcou na rovnomennej skale na vás čakajú ruiny Jasovského hradu. Vyberte sa aj s deťmi pokochať pozostatkami histórie a krásnou prírodou Slovenského krasu.

Atoms/icons/80/grey-red/phone_sms-80

Cestovné poistenie cez SMS

Poistite sa kedykoľvek a kdekoľvek aj bez prístupu k internetu.
Najrýchlejšie cestovné poistenie už od 0,80 € / deň. 

Hodruša Hámre

A aby ani Stredoslováci neostali ukrátení, vyberme sa do okresu Žarnovica. Predstavte si nádhernú scenériu a výhľady spojené s pokojom. Aj takáto môže byť rodinná dovolenka v kempe Hodruša Hámre Glamping. Nájdete ho neďaleko Banskej Štiavnice.

Tento kemping je tak trochu iný. Môžete si vybrať medzi tým, či sa tu zložíte s vlastným stanom (poplatok 4 eurá), pričom môžete využiť kuchynku alebo vyskúšate tunajšie stany Bell aj s raňajkami v cene. Tento kemp dokonca ponúka aj bezbariérové ubytovanie v chatkách a bungalovoch.
Zabaviť sa môžete v spoločenskej miestnosti, pri opekačke alebo objavovaním okolia.

Tip: Vyberte sa na výlet ku priezračnému Hodrušskému jazeru priamo nad dedinkou. Ak počasie dovolí, možno sa aj okúpete.

Nezabudnite na poistenie a praktické veci

Nech už sa rozhodnete ísť na výlet kamkoľvek a odveziete sa na túlačky autom, mali by ste mať vybavenú jednu veľmi dôležitú vec. A tou je havarijná poistka.

Vďaka nej si môžete užívať voľné dni ešte bezstarostnejšie, pretože viete, že ak by sa niečo stalo, poisťovňa bude za vami stáť. Vybavte si havarijné poistenie online a vyrazte bez starostí na výlety.

Takisto si vždy overte, že na mieste, kde sa chystáte kempovať, je táto aktivita naozaj povolená. Aby ste neriskovali, že vás po celom dni, kedy budete konečne ležať v stane, prišli vyhnať policajti a nenaparili vám mastnú pokutu.

Pre prípad nepriaznivého počasia alebo jeho náhlej zmeny, sa s rodinou snažte vždy stanovať na takých miestach, aby ste to nemali príliš ďaleko ku civilizácii – do nejakej reštaurácie, hotela, chaty…

Myslite aj na to, aby vám v noci bolo v stane príjemne a teplo. Overte si, do akej teploty sú vaše spacáky prispôsobené, ako veľmi vás môžu zohriať. Pribaľte si deky, obľúbené cestovné vankúšiky a nezabudnite na sieťku proti hmyzu a repelent. Ak by vás v noci niečo vystrašilo, isto oceníte čelovku.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.