Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Leto pod holým nebom: prázdniny v slovenskom autokempe

kempovanie na Slovensku
Človek naučený na pohodlie svojho domova si len ťažko predstaví, že svoje voľno prežije v „nehostinných podmienkach“ spacieho vaku niekde v stane alebo za dverami karavanu. Ak však túžite vyjsť zo svojej komfortnej zóny a zažiť niečo nevšedné, kemping je tou správnou voľbou letnej dovolenky. Aj pre vaše deti.
kempovanie na Slovensku
V článku si prečítate:

Vybavte sa všetkým potrebným

Zdá sa vám to šialené? Pozrite sa na kempovanie s deťmi práve ich očami: trávenie času mimo dosahu internetu, množstvo nevšedných aktivít, ako napríklad nosenie dreva či vody z potoka. To je len zlomok toho, čo takéto rodinné dobrodružstvo ponúka.

Tomuto dobrodružstvu však musí predchádzať poriadna príprava. Kempy sa často nachádzajú na periférii civilizácie a je vhodné byť pripravený na všetko. )
Zásadnou vecou, ktorá intenzitu zážitku v prírode zvyšuje, môže byť práve stan. Ak máte viac detí, rozhodne sa vám hodí väčší. Nezabudnite aj na karimatky a spacáky. Tie je možné dostať aj v detskom prevedení.

Deti v prírode rady šantia, súčasťou autokempingovej výbavy by mala byť aj lekárnička. A keďže ide o leto, rozhodne nezaškodí si zadovážiť lapače hmyzu a kvalitný repelent.

Pri kempovaní sa vám určite hodí zadovážiť si pevný igelit, kam môžete uschovať svoje oblečenie či oblečenie vašich detí pred prípadným navlhnutím.

Nenechajte nič na náhodu

Keďže ste sa rozhodli vycestovať do prírody autom, je vhodné okrem výbavy myslieť aj na možné riziká, ktoré vás cestou môžu stretnúť. Preto treba myslieť na havarijné poistenie.

Môžete si položiť otázku, či má pre vás toto poistenie vôbec zmysel. Odborníci však upozorňujú, že pokiaľ máte nové motorové vozidlo, prípadne je motorové vozidlo na lízing, havarijné poistenie je pre vás nevyhnutné. Navyše, nikdy neviete, čo sa môže stať a byť poistený je vždy lepšie riešenie, ako mať hlavu v smútku z rozbitého či zničeného auta. Vo všeobecnosti platí, že čím novšie vozidlo máte, tým je havarijná poistka na auto pre vás viac opodstatnená.

A čo kryje havarijné poistenie? Máte záruku, že vás poisťovňa finančne odškodní v prípade havárie a to aj vtedy, ak narazíte do stromu, vozidla, či inej prekážky. Hradí sa stret so zverou a štandardné je odškodnenie majiteľa, ak jeho vozidlo poškodia vandali. A keďže smerujete so svojim autom do kempu v prírode, vzískate záruku finančnej kompenzácie, ak vám auto poškodia hlodavce alebo iná zver. V prípade, ak vám krúpy poškodia kapotu alebo rozbijú sklo, poisťovňa vám preplatí aj to, pokiaľ máte dojednané riziko pre prípad živelnej udalosti. Odcudzenie vozidla alebo jeho časti, zase kryje riziko pre prípad krádeže.

Atoms/icons/80/grey-red/phone_sms-80

Cestovné poistenie cez SMS

Poistite sa kedykoľvek a kdekoľvek aj bez prístupu k internetu.
Najrýchlejšie cestovné poistenie už od 0,80 € / deň. 

Oheň si nerozložíte hocikde

Keďže ste už takmer zbalení a máte jasno aj v tom, ako sa zabezpečiť proti prípadnej havarijnej udalosti, je dobré poznať aj podmienky kempovania na Slovensku.
V zásade akékoľvek kempovanie u nás prebieha na vyhradených miestach. Tie sú vždy za nejaký poplatok. Prenocovať „len tak“ niekde v prírode na Slovensku je vyslovene zakázané. Môžete sa v lese voľne pohybovať, okrem vyhradených miest však existuje podľa zákona o lese zákaz zakladania ohňov či táborenie mimo vyhradených miest.

Závisí to aj od jednotlivých ochranných pásiem. Ak sa nachádzate v prvom pásme, respektíve v druhom, ktoré zahŕňa Chránená krajinná oblasť, tu si ešte viete prísť na svoje, ak zvažujete pobyt vo voľnej prírode. Prenocovať v národných rezerváciách a pamiatkach je však zakázané.

Zopár tipov

Ideálne je navštíviť kemp určený na pobyt v prírode. Na Slovensku sú desiatky výborných kempingových centier pre celé rodiny. Svedčí o tom napríklad Camping Belá vo Vrátnej doline, ktorý má kapacitu tristo stanov. K dispozícii sú aj bufety, ihriská či toalety. Môžete sem zavítať aj s karavanom.


Panorámu Súľovských skál ponúka zasa Kemp Súľov. Je vyhľadávaný lezcami, aj rodinami s deťmi. Ak vás omrzí grilovanie či opekanie v pahrebe, súčasťou kempu je penzión, kde sa môžete bez problémov stravovať. K dispozícii sú provizórne toalety, ako aj verejná umyváreň.

Podobné zážitky čakajú vašu rodinu napríklad na Horehroní v Kempe Sedliacky Dvor – Hliník alebo na Liptove v Mara kempingu neďaleko Liptovskej Mary.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.