Promama je s deťmi #zodpovednedoma!

Promama zostala zodpovedne doma

Tím Promamy nepodceňuje závažnosť situácie a dôležitosť preventívnych opatrení počas epidémie koronavírusu. Preto sme sa rozhodli zostať doma, s našimi deťmi, rodinami či najbližšími. Pridajte sa k nám a zostaňte #zodpovednedoma.

Promama zostala zodpovedne doma

Myslíme si, že epidémia sa týka úplne všetkých ľudí a považujeme za veľmi dôležité správať sa zodpovedne a ohľaduplne. Prvoradá je pre nás solidarita s tými, pre ktorých môže mať prepuknutie pandémie v rozsahu ako v niektorých krajinách fatálne následky.

Naším postojom sa staviame predovšetkým na stranu starších ľudí, ale aj všetkých pacientov s chronickými, onkologickými či imunitnými ochoreniami. Nie je nám ľahostajný ani osud sociálne slabších vrstiev, bezdomovcov a marginalizovaných rómskych komunít.

Zároveň v tomto postoji chceme ísť príkladom všetkým mamám a rodičom na celom Slovensku: trávte čo najviac času doma, prípadne na čerstvom vzduchu mimo detských ihrísk a miest, na ktorých sa zdržiava viac ľudí.

Zdroj: archív redakcie a freepik

Chráňte sa nosením rúšok, hygienou rúk a dezinfekciou. Zrušte oslavy (aj tie rodinné), návštevy, stretnutia a necestujte nikam. Ak je to možné, na nákup potravín či drogérie nechoďte s deťmi. Nie všetky mamy však túto možnosť majú, čomu rozumieme. O to dôležitejšia je hygiena!

Sme v tom s vami a podobne, ako mnohé z vás, doma popri deťoch pracujeme, varíme, venujeme sa im, vypracúvame s nimi školské úlohy, zvládame ich nekonečné množstvo energie… A rovnako ako vy občas stratíme nervy, máme pocit, že nič nestíhame a pochybujeme o tom, či sme dobrými mamami a či robíme všetko, čo sa dá pre svoje deti.

Nebude to zrejme najľahšie obdobie pre občas ťažko skúšané nervy každej mamy, ale sme presvedčené a presvedčení, že zodpovedný a ohľaduplný prístup je nevyhnutný.

Budeme sa s vami priebežne deliť o každodenné, veselé aj menej vtipné situácie, ktoré doma zažijeme. Sledujte nás na Promama fb profile a napíšte nám, ako to zvládate doma vy. Zároveň si stiahnite rámik na profilovú fotku na Facebooku a pripojte sa ku všetkým Promamám, ktoré zostali so svojimi deťmi #zodpovednedoma.

Pozrite sa, ako to vyzerá u nás doma!

Zdroj: archív redakcie

Viete, že máte nárok na dávku ošetrovné, keďže sú školy a predškolské zariadenia zavreté? Prečítajte si článok a stiahnite si formulár!

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama