Zdieľať

Päť tipov na dovolenku vo Vietname, ktoré musíte zažiť!

Vyberáte si, ktorú exotickú ázijskú krajinu navštíviť, ale hľadáte takú, ktorá ešte nestratila nič zo svojej atmosféry? Nehľadajte ďalej, tou krajinou je Vietnam. Aby sme vám to dokázali, pripravili sme pre vás päť tipov na veci, ktoré musíte vo Vietname zažiť!

 

1. Autentický Hanoj

Hneď na úvod budete musieť začať riešiť dilemu, kde vlastne začať so spoznávaním tak fascinujúcej a rôznorodej krajiny ako je Vietnam. Náš tip – začnite v Hanoji. Meste, ktoré je tak vietnamské, ako sa len dá a kde sa dá naplno ponoriť do typického pulzu ázijských miest. Čaká vás ohlušujúca doprava, obrovské množstvo predavačov úplne všade, ale aj atmosférické uličky starej štvrte, kde sa dá túlať celé hodiny. A ochutnávať môžete to najlepšie jedlo na planéte. Lebo ak si vás niečo vo Vietname okamžite získa, tak je to určite miestna kuchyňa. 

 

2. Historický Hoi An

Hneď na úvod vás musíme varovať! Ak navštívite Hoi An, tak sa vám bude veľmi, veľmi ťažko odchádzať. Malé mestečko, ktoré často nazývajú aj Benátkami Vietnamu si vás okamžite získa svojou atmosférou. Dokonale zachované historické centrum so zákazom automobilovej dopravy, pokoj, priateľskí ľudia a všade, kam sa len pozriete, nádherná typická vietnamská architektúra popretkávaná množstvo kanálov. Pre väčšinu cestovateľov zďaleka najkrajšie mesto Vietnamu. 

 

3. Nádherný záliv Ha Long

Áno, je to prvé miesto, ktoré vám odporučí úplne každý sprievodca Vietnamom. Áno, tým pádom je tam, samozrejme, obrovské množstvo turistov. Napriek tomu by bola večná škoda nenavštíviť tento jedinečný, nádherný kút zeme, kde nájdete tisícky maličkých ostrovčekov, pomedzi ktoré sa prepletajú stovky člnov. A ak budete mať šťastie na počasie, tak to všetko zažijete v obklopení smaragdovozelenej vody. 

 

4. Dokonalé pláže ostrova Phu Quoc

Čo by to bolo za návštevu Ázie bez pár dní venovaných intenzívnemu relaxovaniu na nejakej nádhernej pláži, však? A práve tu vstupuje do hry ostrov Phu Quoc, ktorý patrí medzi tie najkrajšie pozdĺž celého vietnamského pobrežia. Pripravte sa nielen na pláže, ktorých krása vám vyrazí dych, ale aj na tropickú džungľu a korálové útesy, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších potápačov.

  

5. Delta Mekongu

Byť vo Vietname a nenavštíviť aj miestny vidiek je ako byť vo Vietname a nedať si misku ryže. 🙂 A práve Miskou ryže nazývajú miestni deltu rieky Mekong, ktorá vás bude fascinovať svojou krásou, svojou sýtou zelenou farbou, ale aj faktom, že na väčšinu miest sa dostanete ľahšie na člne ako po ceste. Je vlastne jedno, či sa rozhodnete navštíviť niektoré z desiatok miestnych dediniek, plávajúce obydlia alebo plávajúce (ako inak!) trhy, zážitkom bude každý jeden moment v delte Mekongu.

 

Veríme, že vás naše tipy dostatočne inšpirovali a navnadili na cestu do Vietnamu a nezabudnite, že najdôležitejšou súčasťou vybavenia, ktorá nič neváži, je cestovné poistenie, ktoré môžete uzavrieť aj online. 🙂

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia