Zdieľať

Päť tipov na dovolenku vo Vietname, ktoré musíte zažiť!

Vyberáte si, ktorú exotickú ázijskú krajinu navštíviť, ale hľadáte takú, ktorá ešte nestratila nič zo svojej atmosféry? Nehľadajte ďalej, tou krajinou je Vietnam. Aby sme vám to dokázali, pripravili sme pre vás päť tipov na veci, ktoré musíte vo Vietname zažiť!

 

1. Autentický Hanoj

Hneď na úvod budete musieť začať riešiť dilemu, kde vlastne začať so spoznávaním tak fascinujúcej a rôznorodej krajiny ako je Vietnam. Náš tip – začnite v Hanoji. Meste, ktoré je tak vietnamské, ako sa len dá a kde sa dá naplno ponoriť do typického pulzu ázijských miest. Čaká vás ohlušujúca doprava, obrovské množstvo predavačov úplne všade, ale aj atmosférické uličky starej štvrte, kde sa dá túlať celé hodiny. A ochutnávať môžete to najlepšie jedlo na planéte. Lebo ak si vás niečo vo Vietname okamžite získa, tak je to určite miestna kuchyňa. 

 

2. Historický Hoi An

Hneď na úvod vás musíme varovať! Ak navštívite Hoi An, tak sa vám bude veľmi, veľmi ťažko odchádzať. Malé mestečko, ktoré často nazývajú aj Benátkami Vietnamu si vás okamžite získa svojou atmosférou. Dokonale zachované historické centrum so zákazom automobilovej dopravy, pokoj, priateľskí ľudia a všade, kam sa len pozriete, nádherná typická vietnamská architektúra popretkávaná množstvo kanálov. Pre väčšinu cestovateľov zďaleka najkrajšie mesto Vietnamu. 

 

3. Nádherný záliv Ha Long

Áno, je to prvé miesto, ktoré vám odporučí úplne každý sprievodca Vietnamom. Áno, tým pádom je tam, samozrejme, obrovské množstvo turistov. Napriek tomu by bola večná škoda nenavštíviť tento jedinečný, nádherný kút zeme, kde nájdete tisícky maličkých ostrovčekov, pomedzi ktoré sa prepletajú stovky člnov. A ak budete mať šťastie na počasie, tak to všetko zažijete v obklopení smaragdovozelenej vody. 

 

4. Dokonalé pláže ostrova Phu Quoc

Čo by to bolo za návštevu Ázie bez pár dní venovaných intenzívnemu relaxovaniu na nejakej nádhernej pláži, však? A práve tu vstupuje do hry ostrov Phu Quoc, ktorý patrí medzi tie najkrajšie pozdĺž celého vietnamského pobrežia. Pripravte sa nielen na pláže, ktorých krása vám vyrazí dych, ale aj na tropickú džungľu a korálové útesy, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších potápačov.

  

5. Delta Mekongu

Byť vo Vietname a nenavštíviť aj miestny vidiek je ako byť vo Vietname a nedať si misku ryže. 🙂 A práve Miskou ryže nazývajú miestni deltu rieky Mekong, ktorá vás bude fascinovať svojou krásou, svojou sýtou zelenou farbou, ale aj faktom, že na väčšinu miest sa dostanete ľahšie na člne ako po ceste. Je vlastne jedno, či sa rozhodnete navštíviť niektoré z desiatok miestnych dediniek, plávajúce obydlia alebo plávajúce (ako inak!) trhy, zážitkom bude každý jeden moment v delte Mekongu.

 

Veríme, že vás naše tipy dostatočne inšpirovali a navnadili na cestu do Vietnamu a nezabudnite, že najdôležitejšou súčasťou vybavenia, ktorá nič neváži, je cestovné poistenie, ktoré môžete uzavrieť aj online. 🙂

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Pomohla ti táto odpoveď?