Atoms/icons/24/grey/info-24
…..
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Na očkovanie proti ovčím kiahňam vám prispejeme vo výške 50 %

Ovčie kiahne je vysoko nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré sa šíri vzduchom a dotykom. Jediným účinným spôsobom ochrany je očkovanie, na ktoré vám prispejeme vo výške 50 %.
Ockovanie proti ovcim kiahnam
Ockovanie proti ovcim kiahnam

Čo od nás dostanete?

Ovčie kiahne si pamätáme najmä z detstva, keď sme si ich domov doniesli zo škôlky či školy. Ak však patríte medzi tých, ktorým sa ako dieťaťu vyhli, a nemáte vybudované protilátky po prekonaní, môžete sa proti nim ochrániť aj v dospelosti očkovaním. 

Očkovanie proti ovčím kiahňam pozostáva z dvoch dávok. Je možné v každom veku, odporúča sa však medzi 15. a 18. mesiacom života. Očkovať sa môžete aj do 72 hodín po styku s ovčími kiahňami. Všetkým našim poistencom od 1 roka veku ponúkame príspevok na obe dávky očkovacej vakcíny Varivax vo výške 50 %.

VEDELI SE, ŽE ...

Ovčie kiahne sa prejavujú typickými pľuzgierikmi na koži a v niektorých prípadoch môžu vyvolať bolestivé ochorenie pásový opar. U dospelých môžu však ovčie kiahne spôsobiť komplikácie ako neplodnosť a u tehotných žien poškodenie plodu. Očkovanie je jediný účinný spôsob, ktorý vás dokáže ochrániť pred ochorením aj pred možnými závažnými komplikáciami.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.