Atoms/icons/24/grey/info-24
Zmenu zdravotnej poisťovne zvládnete bez stresov. Vybrané pobočky budú 25. 9. 2021 otvorené dlhšie. Otváracie hodiny pobočiek  
Union
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácii.

Očkovanie proti ovčím kiahňam

Ovčie kiahne je vysoko nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré sa šíri vzduchom a dotykom. Jediným účinným spôsobom ochrany je očkovanie, ktoré Union zdravotná poisťovňa hradí v výške 50%
Ockovanie proti ovcim kiahnam

Union zdravotná poisťovňa uhradí svojim poistencom od 1 roka príspevok na obe dávky očkovacej vakcíny VARIVAX vo výške 50 %.

Atoms/illustrations/green/vakciny

Ovčie kiahne je vysoko nákazlivé vírusové ochorenie. Zdrojom nákazy je chorý človek. Ochorenie sa prejavuje typickými pľuzgierikmi na koži a v niektorých prípadoch môže vyvolať bolestivé ochorenie – pásový opar. Ochorenie je nepríjemné predovšetkým pre malé deti. Pacient musí byť izolovaný a vyžaduje si dlhodobejšiu starostlivosť.

Ovčie kiahne u dospelých môžu spôsobiť komplikácie ako sú neplodnosť a u tehotných žien môže viesť k poškodeniu plodu. Očkovanie je jediným účinným  spôsobom, ktoré dokáže jedinca ochrániť pred samotným ochorením, ako aj pred možnými závažnými komplikáciami.

Očkovanie pozostáva z dvoch dávok. Očkovanie je možné v každom veku, odporúča sa však medzi 15.-18. mesiacom života. Očkovať je však možné i do 72 hodín po styku s ovčími kiahňami.

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Postup pri očkovaní

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.