Zdieľať

Prispievame až 50% na očkovacie vakcíny

Union zdravotná poisťovňa zvyšuje príspevky na očkovacie vakcíny až na 50%. Očkovania sa nemusíte obávať a navyše ochráni zdravie vás, aj vašich detí. Viac o príspevku a očkovaní sa dočítate v článku.

Preplatíme vám až polovicu z ceny vakcíny aj z nepovinných očkovacích látok

Očkovanie je absolútne nevyhnutné aj keď u detí, často krát ani u dospelých nie je obľúbené. Očkovania sa však nikto nemusí obávať a navyše vám prispejeme na povinné i nepovinné očkovania, ktoré pomôžu chrániť zdravie malých aj veľkých. Zjednotili sme príspevok na všetky očkovania nad rámec zákona.

Od 1.6.2018 vám tak preplatíme až 50% na všetky očkovacie dávky, ktoré vám lekár predpísal a vy ste si ju v lekárni zakúpili.

Union zdravotná poisťovňa kompletne uhrádza vakcíny proti chrípke a proti osýpkam.

Ktoré sú nepovinné očkovania?

Chrípka

Kedy sa môžem očkovať? Od 6 mesiacov

Chrípka je akútne vírusové ochorenie, ktoré sa rýchlo šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou. Patrí k závažným zdravotným problémom, ktoré môžu spôsobiť ťažké stavy a dokonca aj smrť u vysoko rizikových skupín (malé deti, seniori, ľudia so závažnými chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdcovo-cievneho systému a imunitnými poruchami). Najúčinnejšou možnosťou prevencie sezónnej, ale tiež pandemickej chrípky je očkovanie.

Osýpky

Kedy sa môžem očkovať? Od 1 roka

Osýpky patria medzi najzávažnejšie vírusové ochorenia. V súvislosti s poklesom zaočkovanosti detí a zverejnenými výsledkami imunologického prieskumu, že veková skupina 24 až 49 ročných je proti tejto infekcii chránená nedostatočne, je možné predpokladať, že zaočkovanosť klesla pod odporúčanú úroveň a nezaručí tak dostatočnú kolektívnu ochranu populácie. Množstvo epidémií osýpok vo viacerých krajinách je dôkazom, že pôvodca tejto nákazy neustále cirkuluje v populácii. Očkovanie je jedinou prevenciou proti tejto infekcii, preto je vhodné využiť možnosť dať sa zaočkovať.

Meningokoky

Kedy sa môžem očkovať? Od 1 roka

Meningokoková infekcia je závažné ochorenie spôsobujúce rôzne formy zápalu mozgových blán alebo otravy krvi. Ochorenie má veľmi často dramatický rýchly priebeh, kedy v krátkej dobe behom niekoľkých hodín príde z plného zdravia k životu ohrozujúcemu zlyhaniu organizmu pacienta.

Ovčie kiahne

Kedy sa môžem očkovať? Od 1 roka

Očkovanie je jediným účinným  spôsobom, ktoré dokáže jedinca ochrániť pred samotným ochorením, ako aj pred možnými závažnými komplikáciami. Ide o vysoko nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré sa šíri vzduchom a dotykom, kde zdrojom nákazy je chorý človek.

Kliešťová encefalitída

Kedy sa môžem očkovať? Od 1 roka

Kliešťová encefalitída je akútne ochorenie postihujúce centrálny nervový systém. Ochorenie spôsobuje vírus, ktorý na človeka prenáša kliešť. Typickým príznakom sú vysoké horúčky, malátnosť a bolesti hlavy.

Hetapitída typu A

Kedy sa môžem očkovať? Od 1 roka

Hepatitída typu A je infekčné ochorenie, ktoré môže napadnúť pečeň. Prenáša sa kontaminovanými predmetmi, potravinami a vodou. Je nazývaná aj „chorobou špinavých rúk“. Ide o ochorenie ktoré sa prejavuje pomerne vysokou nákazlivosťou. 

Hepatitída A + B

Kedy sa môžem očkovať? Od 16 rokov

Hepatitída typu A sa prenáša kontaminovanými predmetmi, potravinami a vodou. Je nazývaná aj „chorobou špinavých rúk“. Hepatitída typu B sa prenáša krvou a inými telesnými tekutinami a na rozdiel od hepatitídy typu A môže spôsobiť trvalé následky ako je cirhóza pečene alebo rakovina. V súčasnej dobe najúčinnejšiu ochranu pred týmto ochorením  zabezpečuje očkovanie.

Pneumokoky

Kedy sa môžem očkovať? Od 3 rokov

Pneumokoky sú baktérie, ktoré spôsobujú množstvo nebezpečných až život ohrozujúcich ochorení. Medzi tie najznámejšie patria zápal pľúc, zápal mozgových blán, zápal stredného ucha a otrava krvi. 

Očkovanie proti infekcii HPV

Kedy sa môžem očkovať? Odporúča sa v rozmedzí 13-15 rokov

Cieľom očkovania je zabrániť HPV infekcii, ktorá môže byť príčinou vzniku rakoviny krčka maternice aj vzniku genitálnych bradavíc. Očkovanie pozostáva z 3 injekcií pre dievčatá vo veku 15 rokov a 2  injekcií pre dievčatá vo veku 13-14 rokov. 

Ktoré sú povinné očkovania?

Pravidelné povinné očkovanie detí lekári na Slovensku vykonávajú proti desiatim infekciám, a to proti: osýpkam, príušniciam a rubeole, záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne, vírusovej hepatitíde typu B, hemofilovým invazívnym infekciám a pneumokokovým invazívnym infekciám.

Napriek medicínskym pokrokom je rakovina stále druhou najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku. Jej liečba stojí postihnutých nielen obrovské množstvo síl, no i nemalé sumy peňazí. Union poisťovňa vám preto ako prvá na Slovensku prináša možnosť poistenia onkologickej choroby, ktoré vám v prípade najhoršieho pomôže zvládnuť nepriaznivý finančný dopad, ktorý je, bohužiaľ, často s dlhodobou liečbou spojený.

Financie môžete použiť na čokoľvek, čo nie je hradené z verejného zdravotného poistenia. Napríklad splátky hypotekárneho a spotrebného úveru, rekonvalescenčný pobyt pri mori alebo akékoľvek výdavky spojené s plnohodnotným životom počas boja s rakovinou. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú 20% zľavu na poistenie onkologických chorôb a mnoho ďalších výhod.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.