Atoms/icons/24/grey/info-24

Od 1. 7. 2022 nebude možné na našich pobočkách platiť za poistenie v hotovosti. Zmena sa netýka poistenia pre cudzincov a cestovného poistenia.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Prispejeme vám 50 % na očkovanie proti meningokokom

Preventívne očkovanie proti meningokokom vám poskytne vysokú ochranu proti meningokokovým baktériám, ktoré môžu spôsobiť meningokokovú meningitídu. Očkovaciu látku vám preplatíme vo výške 50 %.
Ockovanie proti meningokokom

Čo od nás dostanete?

Meningokok patrí medzi výlučne ľudské baktérie a môže spôsobiť akútne infekčné ochorenie meningokokovú meningitídu. Nakaziť sa môžete kvapôčkami, vzdušnou cestou, no včas sa môžete ochrániť preventívnym očkovaním. 

Na Slovensku sú aktuálne dostupné 2 druhy očkovacích látok – Nimenrix a Bexsero  – ktoré vám preplatíme vo výške 50 %. 

VEDELI STE, ŽE ...

Ochorenie začína rýchlo, inkubačná doba je 1 až 9 dní. Je sprevádzané vysokou horúčkou, silnými bolesťami hlavy a kĺbov, pokračuje postihnutím mozgových blán sprevádzaných zvracaním a septikémiou. Na tele sa objavujú červenofialové škvrny v dôsledku krvácania malých ciev do kože.
Pri dostatočne rýchlom zásahu lekárov a včasnom podávaní antibiotík sa pacient v priebehu niekoľkých dní zotaví a bolesti a kŕče ustúpia. Ak však ochorenie vyústi do otravy krvi, môže zanechať trvalé zdravotné následky. Najohrozenejšou skupinou sú malé deti.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.
Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Hodnota vášho bývania medziročne stúpla o 18 %.
A čo vaša poistka?

Ak je poistná suma nižšia ako hodnota majetku, v prípade škodovej udalosti sa môže stať, že vyplatená poistná suma vám nebude stačiť na úplnú obnovu poistenej veci. 

Zistite, koľko by vás stálo poistenie nehnuteľnosti pri jej aktuálnej hodnote.