Zdieľať

Objavujeme: Kam na výlet – lyžovačka Taliansko

kam na vylet lyzovacka taliansko

Taliansko je pre nás zaškatuľkované skôr ako letná destinácia, keďže táto krajina disponuje ideálnym počasím a lákavým prístupom k moru. Nekonečné nížiny talianskej čižmy však dokonale dopĺňajú Alpy a Dolomity na severe, ktoré ponúkajú turistom lyžiarske vyžitie často až do neskorej jari.

kam na vylet lyzovacka taliansko

Prečítajte si pár tipov kam na dovolenku v Taliansku a vychutnajte si krásu talianskych hôr, ktorá každoročne láka turistov z Európy, aj z celého sveta. Ak sa rozhodnete pre akúkoľvek destináciu z nižšie spomínaných, nezabudnite na poistenie do hôr.

Cervinia – Breuil

Skúsení lyžiari tvrdia, že najlepším talianskym lyžiarskym strediskom je Cervinia – Breuil na úpätí hory Cervino na hranici so Švajčiarskom.  Vďaka nadmorskej výške sa Cervinia môže pochváliť skvelým prírodným snehom počas celého roka, čo využívajú aj hviezdy svetových šampionátov, ktoré tu zvyknú trénovať aj počas horúcich letných mesiacov. Okrem viac ako 150 km zjazdoviek priamo v stredisku je Cervinia špecifická aj tým, že je priamo prepojená so švajčiarskym strediskom Zermatt. Rozšírená ponuka zahŕňa viac ako 350 km tratí a tiež najkrajšiu zjazdovú trať celej Európy – Valentinu. 

Ak máte záujem viac o snowboard, Cervinia vás ani v tomto nesklame. Snowboardový Indianpark je plný kreatívnych skokov a prekážok a patrí medzi najlepšie snowparky v Alpách.

Ľadovec Presena – Pontedilengo Tonale

Ak máte pocit, že nestíhate a tento rok vás lyžovačka v Alpách obíde, nezúfajte, možno lyžiarska oblasť Adamello Ski bude pre vás záchranou. Ľadovec Presena je jedno z mála miest, kde sa dá lyžovať až do neskorej jari. Vďaka unikátnej nadmorskej výške sa tu pravá zima a prírodné snehové podmienky zázračne držia a tak si môžu oneskorenci, ale aj vášniví lyžiari vychutnať zimnú dovolenku aj omnoho neskôr, než je štandardné.

Brunico – Bruneck

Váhate, lebo neviete kam na zimnú dovolenku do Talianska? Možno nie ste ideálni lyžiari alebo máte malé obmedzenia v podobe svojich ratolestí. Rezort Brunico – Bruneck je výhodný pre rodinky s deťmi alebo pre menej skúsených lyžiarov, keďže jeho filozofia je udržiavať v kondícii menej skúsených. No na druhej strane ponúka aj možnosť náročnejších svahov, kde sa môžete presunúť, keď získate potrebnú sebadôveru. Stredisko je obľúbené kvôli nádhernej prírode, v okolí je množstvo krásnych lesov a domáci obyvatelia sú veľmi prívetiví. V blízkosti je aj známy hrad Bruneck, ktorý je skvelou zmenou na spestrenie dovolenky a odpoveďou na otázku “kam na výlet”, ak sa vám už lyžovanie po pár dňoch zunuje. 

Campitello di Fassa

Lyžovačka a Dolomity? Pri tomto spojení sa mnohým rozsvietia oči. Dolomity patria medzi najkrajšie časti Talianska a okrem turistiky ponúkajú aj nevšedný zážitok z lyžovačky. Nádherná príroda a pokoj, to je niečo veľmi charakteristické pre Campitello di Fassa, európske lyžiarske stredisko situované v Dolomitoch. Známe je vzorne upravenými svahmi a kvalitnou ponukou lyžiarskych škôl a inštruktorov, špecialitkou je lyžiarska polícia. Dohliada na poriadok na svahoch, a tak sú tu zranenia naozaj veľmi zriedkavé. Rezort je ideálny pre rodiny s deťmi, nechýba svah pre snowboardistov, ktorý je (ako inak) bezpečne vybavený nafukovacími vrecami. 

Nechali ste sa zlákať a už sa vám v hlave premieta scenár z vysnenej lyžovačky v Taliansku? Predtým, ako naložíte kufre, nezabudnite na poistenie na lyžovačku. Poisťovňa Union kryje klientom so zakúpeným rizikom: “Poistenie nákladov na technickú pomoc pri záchrannej akcii” náklady na záchranu života do sumy 50 000 eur. Suma zahŕňa vyhľadávanie, vyslobodzovanie, pozemnú, leteckú a vodnú prepravu k najbližšej zdravotníckej službe alebo do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia a prepravu (zvoz) telesných pozostatkov.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia