Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Najlepšia cesta na dovolenku: akú dopravu preferujú Slováci?

dovolenka autom
Obdobie dovoleniek je v plnom prúde a môžeme s istotou povedať, že toto obdobie patrí medzi najobľúbenejšie v pracovnom živote väčšiny pracujúcich ľudí. Či už ide o letnú alebo zimnú dovolenku, preferencie Slovákov sú často odlišné. Niektorí milujú hory, iní zase teplo a exotiku. A rovnako aj spôsob, akým sa na dovolenku dopravia. Aký spôsob dopravy za dovolenkovým oddychom je však u nás predsa len najobľúbenejší?
dovolenka autom
V článku si prečítate:

Auto je najpopulárnejšie aj vďaka pandémii

Aj samotná cesta na dovolenku a jej forma dokáže vyvolať vášnivú diskusiu. Zaujíma vás, aký spôsob dopravy uprednostňujú Slováci? S radosťou vám odpovieme. Spýtali sme sa Slovákov rôznych vekových kategórií na ich obľúbený variant.

Predtým, ako sa pustíte do vybratých odpovedí, všeobecná rekapitulácia znie, že cesta autom na dovolenku je jednou z tých najčastejšie využívaných spôsobov dopravy. A to najmä v dnešnej dobe, keď sa svetom šíri pandémia koronavírusu. Ľudia majú pocit bezpečia, sú sami sebe pánmi a v prípade zhoršenia situácie sa kedykoľvek môžu zbaliť, sadnúť do auta a vrátiť sa domov. Pocit bezpečia im dodáva aj kvalitné cestovné poistenie a poistenie auta.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Poisťovňa Union je ideálnym riešením, pretože pod jednou strechou dostanete najkvalitnejší balík služieb a viete, že keď sa vyberiete autom na dovolenku, budete v maximálnom bezpečí. Havarijné poistenie od poisťovne Union ponúka nepretržité asistenčné služby, vysoké pokrytie škody a dokonca vás ochráni aj pred vandalizmom či prírodnými katastrofami.

Spomínaných respondentov sme sa opýtali, aká je ich obľúbená cesta na dovolenku. Odpovede niektorých boli jednoznačné a bolo vidieť, že je to jasná voľba, iní zase svoje priority počas posledného roka prehodnotili. 

Dovolenková minianketa

Peter (38, obchodný zástupca)

Ako obchodný zástupca som zvyknutý stráviť v aute niekoľko hodín a denne najazdiť stovky kilometrov. Viacerí moji známi sa mi preto čudujú, keď poviem, že na dovolenku idem jedine autom. Majú pocit, že si dostatočne neoddýchnem a že sa vôbec neodreagujem z cestovného kolotoča, ktorý mám v práci.

No ja beriem šoférovanie ako moje hobby a mám rád ten pocit, keď s rodinou sadneme do auta a je len na nás, kam a kedy sa vyberieme. Vďaka tomu, že chodíme autom na dovolenku, si vieme spraviť program presne tak, ako vyhovuje nám, nemusíme sa niekomu prispôsobovať a máme neobmedzené možnosti. V zahraničí nemusíme riešiť požičovňu auta a vďaka tomu vieme navštíviť zaujímavé historické pamiatky, či skryté pláže, na ktoré by sme sa bez auta nedostali.

Paulína (26, marketingová freelancerka)

Niekedy sa sama seba pýtam, či som si svoje pracovné zameranie vybrala správne. Milión ľudí znamená milión chutí a práca s ľuďmi býva naozaj náročná, pretože sa nedá vyhovieť každému. No na druhú stranu, vďaka tomu, že nie som na nikom závislá a viem pracovať z celého sveta, letisko sa stalo mojím druhým domovom.

Neviem si predstaviť cestovať inak ako leteckou prepravou. Rýchlo, lacno a bezpečne, to sú tri benefity, ktoré mi na tejto doprave vyhovujú. Za pár hodín sa dostanem aj na druhú stranu zemegule, počas letu si môžem pripraviť aj rôzne marketingové stratégie, pretože sa nemusím venovať šoférovaniu. Nevravím, že by som niekedy nešla na poriadny roadtrip, ale lietadlo je určite môj najobľúbenejší a najvyužívanejší cestovný prostriedok.

Monika (31, nákupkyňa)

Boli časy, keď som si nevedela predstaviť inú dopravu na dovolenku ako je letecká. No odkedy mám svoju milovanú dcéru, priority som prehodnotila. Niežeby som na lietadlo úplne zanevrela, ale viete, s päťročným dieťaťom potrebujete dvakrát toľko batožiny, ako ste boli zvyknutí. A vďaka tomu sa v posledných rokoch stalo auto naším najpoužívanejším dopravným prostriedkom na ceste na dovolenku. Je to pohodlnejšie a praktickejšie, no verím, že keď malá trošku vyrastie, opäť sa objavíme na palube lietadla častejšie.

Ján (55, podnikateľ)

Ak vám mám odpovedať naozaj úprimne, tak ja som taký ten typ, ktorému je to takmer jedno. Kde ma posadíte, tam som. V týchto veciach u nás rozhoduje manželka. Musím povedať, že sa nebránim ani ceste lietadlom, no na druhú stranu nemám problém ani so šoférovaním, keď sa na dovolenku vyberieme autom. Každý spôsob má svoje pre a proti a vychutnávam si výhody, ktoré tieto možnosti ponúkajú.

Na ceste lietadlom mám najradšej pomer precestovaných kilometrov k času. Je to rýchle a bezstarostné, stačí len dobre nasadnúť. Pri ceste autom si vychutnávam krásy okolia, keď ma niečo zaujme, tak zastavím, poobzerám sa a pokračujem, nikto ma neobmedzuje.

Ako sa vraví, sto ľudí, sto chutí a tak je to aj s cestovaním na dovolenku. Dovolenka na Slovensku či v zahraničí, vlastným autom alebo verejnou dopravou, to všetko závisí od preferencií jednotlivca.

Netreba však zabúdať najmä na bezpečnosť. S cestovným poistením máte istotu, že sa o vás bude mať kto postarať aj v zahraničí. V prípade, že ste ten typ, ktorý rád cestuje autom, nezabúdajte ani na poistenie auta, môže vám uľahčiť život v prípade, že sa stane nepriaznivá situácia.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.