Zdieľať

Máme najširšiu ponuku zdravotných benefitov

Už dlhodobo sa snažíme našim poistencom prinášať unikátne zdravotné benefity a držíme si prvenstvo v ponuke benefitov. U nás sa postaráme o každého poistenca. Viac o tom, že poistencom máme naozaj čo ponúknuť sa dočítate v článku.

Najširšia ponuka benefitov presvedčila už takmer 50 000 ľudí

Union zdravotná poisťovňa už dlhodobo patrí k lídrom v ponuke benefitov na trhu zdravotného poistenia. Ako prvá zdravotná poisťovňa priniesla takzvaný dentálny benefit, v ktorom prispieva 100 eur na akékoľvek zubné ošetrenie a dentálnu hygienu deťom aj dospelým a týka sa to aj nových poistencov.

Deťom do 18 rokov poisťovňa hradí doplatky za lieky a dietetické potraviny a to dokonca v neobmedzenej výške. Ako jediná poisťovňa hradí služby pôrodných asistentiek, poskytuje príspevok vo výške 30 eur na nákup novorodeneckých potrieb v e-shope www.mimulo.sk do dovŕšenia 3. mesiaca veku  bábätka, prispieva  na  kurz plávania s bábätkami, zapožičiava monitor dychu Nanny s bezplatnou inštaláciou priamo doma, ktorý  môže bábätku zachrániť život.

Union zdravotná poisťovňa garantuje svojim poistencom najkratšie čakacie lehoty na CT a MR vyšetrenia, či prispieva na rôzne nepovinné očkovania až do výšky 50%. Vo vybraných zdravotníckych zariadeniach spoločnosti AGEL SK je možné objednať sa na Extra hodinu vyhradenú pre poistencov Unionu. Ako jediná zdravotná ponúka Union svojim poistencom príspevok 70 eur na test potravinovej intolerancie a poistencom nad 50 rokov možnosť bezplatne absolvovať test mentálneho zdravia a mnoho ďalších výhod, ktoré sú dostupné na www.union.sk/vyhody-pre-poistencov.

Aj keď možnosť prepoistenia sa končí až 30. septembra, už teraz Union zdravotná poisťovňa prijala takmer 50 000 prihlášok od nových poistencov. 

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Okrem najširšej ponuky rôznych benefitov Union zdravotná poisťovňa najkratšie čakacie lehoty, má zazmluvnených takmer 22 000 lekárov po celom Slovensku (čo je viac ako 90%), ktorí sú bez finančnej limitácie, čím je pre poistencov garantovaná dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Unikátne spojenie zdravotnej a komerčnej poisťovne poskytuje poistencom zľavy na rôzne produkty.

Zmeniť zdravotnú poisťovňu môžu poistenci len raz ročne a to vždy do konca septembra. Na zmenu poisťovne ostáva už len pár dní a pre tých, ktorí sa chcú prepoistiť do Union zdravotnej poisťovne je k dispozícií jednoduchá online prihláška. Zmenu zdravotnej poisťovne zvládne s online formulárom ktokoľvek a to z pohodlia domova. Vyplnenie zaberie iba pár minút a prihlášku na podpis doručí budúcemu poistencovi bezplatne kuriér. Je len na poistencovi, akú formu doručenia si vyberie.

Zmenu zdravotnej poisťovne je možné zrealizovať aj telefonicky v pracovné dni od 7:30 do 18:00 prostredníctvom call centra, kde  vyškolení operátori vyplnia prihlášku za budúceho poistenca a pošlú mu ju na podpis. V prípade potreby operátori poskytnú akúkoľvek pomoc, či radu. Prihlášku je možné aj stiahnuť z webovej stránky www.union.sk/stante-sa-nasim-poistencom, vytlačiť, vyplniť a zaslať poštou na adresu zdravotnej poisťovne. No a vybaviť zmenu zdravotnej poisťovne je možné aj na kontaktných miestach po celom Slovensku. Presný zoznam kontaktných miest je dostupný aj na www.union.sk/union-zp-kontakty.

 

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia