Zdieľať

Magické miesta na Slovensku

Slovensko je prekrásna krajina s výhodnou stredoeurópskou polohou a príjemným podnebím.

Slovensko je prekrásna krajina s výhodnou stredoeurópskou polohou a príjemným podnebím. Aj keď si to my domáci často neuvedomujeme, skutočne máme čo ponúknuť a dôkazom toho sú najmä zahraniční turisti, ktorí sa sem radi opakovane vracajú.

Možno nám trochu chýba zdravá hrdosť a schopnosť predať sa. Častým argumentom cudzincov totiž býva, že na návšteve našej krajiny sa stretávajú s reklamami na cesty do zahraničia, ale málokedy vidia propagáciu našich slovenských pamiatok či krásnej prírody. A to je naozaj škoda, pretože magické miesta na Slovensku naozaj sú a nie je ich málo. Pár netradičných, ale o to pútavejších, vám ponúkame na výber. 

Závojový vodopád

 Závojový vodopád je okrasou Slovenského raja a konkrétne jeho 70 metrov dlhý spád tečie v Sokolej doline. Nádherná príroda a malebné zákutia Slovenského raja sú ako stvorené na oddych. Je pravdepodobné, že tá najkrajšia dovolenka na Slovensku sa bude odohrávať práve v jeho “raji”. Sokolia dolina je súčasťou Národného parku Slovenský raj a turistika k samotnému Závojovému vodopádu je dosť náročná, treba dobre odhadnúť svoje sily a ešte pred turistikou si radšej uzatvoriť cestovné poistenie na hory, vďaka ktorému sa vyhnete vysokým poplatkom za prípadnú pomoc, ak náhodou počas turistiky nastanú komplikácie v podobe presilenia či poranenia.

Šomoška

Veľmi krásnym miestom na slovenskom pohraničí s Maďarskom je Šomoška, zrúcanina hradu v Šiatorskej Bukovinke. Hrad je prístupný pre turistov z maďarskej aj slovenskej strany, pričom od nás k nemu vedie cesta cez Národnú prírodnú rezerváciu. Chodník sa kľukatí v obklopení nedotknutej prírody, kde máte pocit, že zastal čas. Z hradu je krásny výhľad na okolie, turisti neprehliadnu ani kamenný vodopád či kamenné more, ktoré sú súčasťou tohto tajuplného miesta.

Múzeum gýča

Ak by sme priateľom chceli odporučiť neznáme miesta na Slovensku, jedným z nich by mohlo byť Múzeum gýča, ktoré sa radí medzi unikát svojho druhu v Európe. Nachádza sa v historickom meste Kremnica, ktoré je preslávené razením mincí. Múzeum gýča disponuje až 1200 exponátmi a ak máte radi netradičné miesta, tento slovenský unikát stojí za návštevu. 

Nech už sa vyberiete na magické a tajuplné miesta zahalené rúškom času a histórie, alebo vaše kroky budú smerovať na známe turistické chodníky, je dobré ak si pred tým uzatvoríte cestovné poistenie. Jednoduchá a rýchla je forma online, ktorá vám nezaberie viac ako 3 minúty. Cestovné poistenie na Slovensko je vhodné pre rekreačných turistov, horolezcov, skialpinistov aj milovníkov adrenalínových športov. Poistenie si môžete uzavrieť len na konkrétny počet dní, alebo na celý rok. 

Výhodou poistenia na hory je krytie nákladov na zásah horskej záchrannej služby až do 20 000 EUR. Krytie platí v horských oblastiach: Malá Fatra, Veľká Fatra, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy, Kysucké Beskydy, Moravsko-sliezske Beskydy, Kysucká vrchovina, Bukovské vrchy, Kremnické vrchy, Javorníky, Slovenský raj.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.