Zdieľať

Last minute Silvester? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vás zachránia

Koniec roka sa nezadržateľne blíži. Pre tých z vás, ktorí ešte nemali čas sa zamyslieť nad tým, kde strávia silvestrovské oslavy, prinášame niekoľko nápadov. Veríme, že vás inšpirujú a vy prežijete záver roka 2017, na ktorý budete ešte dlho spomínať. A čo je najdôležitejšie – v dobrom. :-)

Last minute Silvester

Silvester v hlavnom meste

Hovorí sa, že Bratislava sa na Silvestra mení na Partyslavu. Napriek tomu, že sa vám môže tento nápad zdať na prvý pohľad ako klišé, naše hlavné mesto má na Silvestra čo ponúknuť.

Okrem množstva podnikov, ktoré v tento večer priam praskajú vo švíkoch, to žije aj v uliciach Starého Mesta. Tam sa pravidelne koná hlavný silvestrovský program, ktorý každoročne zabáva množstvo návštevníkov. Jeho ústredným bodom bude už tradične Hlavné a Hviezdoslavovo námestie, na ktorých bude počas celého dňa až do noci prebiehať pestrý hudobný a zábavný program. Nový rok tak môžete privítať v správnej párty nálade. 🙂

Silvester v hoteli Radisson Blu Carlton

Ak máte chuť osláviť prichádzajúci nový rok štýlovo, obklopení atmosférou starého Prešporku, priestory stáročia obľúbeného hotela Carlton sú pre tento zážitok ako stvorené.

Čaká vás delikátne menu šéfkuchára legendárnej reštaurácie Savoy, tradičná polnočná kapustnica, vianočný punč, slovenské vína, novoročný prípitok a skvelá atmosféra. Na podujatie je potrebné si zakúpiť vstupenky. Urobiť tak môžete na stránke ticketportal.sk. Veríme, že sa vám ešte nejaké ujdú! 🙂

Silvester Bužňa v Košiciach

O tom, že ani na východe Slovenska nie je núdza o bohatú silvestrovskú zábavu, svedčí aj toto úžasné podujatie, ktoré sa teší čoraz väčšej obľube. Ide o klasickú silvestrovskú veselicu, ktorá sa každoročne uskutočňuje v košickom Dome umenia.

Zábava sa nesie v duchu oldies a disco funky štýlu. Na svoje si jednoznačne prídu mladí, ale aj tí skôr narodení. V priebehu večera sa môžete tešiť na množstvo zaujímavých hudobných hostí. Okrem nich, samozrejme, nebude chýbať sprievodný program, tanečné vystúpenia a tombola. V cene vstupenky si užijete trojchodovú večeru, prípitok a nejaké to občerstvenie. Lístky si môžete kúpiť online, takže šup šup, neváhajte!

Silvestrovské behy

Nie každému sa správna silvestrovská zábava spája s bujarými oslavami na námestí a šampanským tečúcim potokom. Pre športových fanúšikov a nadšencov behu prinášame dva tipy na obľúbené silvestrovské bežecké podujatia, kde môžu osláviť posledný deň v roku pohybom.

Prvým podujatím je Beh cez bratislavské mosty. Príjemná, desaťkilometrová trasa vedie cez všetky bratislavské mosty a po nábreží Dunaja. Na záver podujatia obdržíte pamätnú medailu ako malú spomienku na túto príjemnú silvestrovskú akciu.

Druhým, nemenej obľúbeným, no o niečo náročnejším podujatím je Zoborský silvestrovský beh, ktorý patrí medzi najnáročnejšie preteky na Slovensku. Trasa je síce dlhá iba 3860 metrov, no známa je najmä svojím 262-metrovým prevýšením. Zároveň vedie cez archeologicky a historicky zaujímavé územie, čo len umocňuje tento už aj tak silný športový zážitok.

Silvestrovská „chatovačka“ v kruhu najbližších

Iste nám dáte za pravdu, ak povieme, že často nie je ani také dôležité kde, ale s kým! Ak nie ste práve v rozpoložení stráviť posledné hodiny v roku obklopení davom cudzích ľudí prizvuku petárd, vytvorte si nezabudnuteľný Silvester na chate vo vlastnej réžii, s ľuďmi, na ktorých vám záleží najviac a ktorí nepokazia žiadnu zábavu.

Môžete si navariť niečo dobré, zabaviť sa pri spoločenských hrách, stráviť príjemné chvíle popíjaním, vyjedaním maškŕt a v neposlednom rade bezstarostným „klábosením“. Veď konečne máte na seba po celoročnom zhone trochu času. Takéto chvíle rozhodne stoja za to!

Ak máte obavy, či sa vám podarí zohnať voľnú chatu na poslednú chvíľu, nezúfajte a navštívte stránky megaubytovanie.sk alebo ubytovanienaslovensku.eu. Tu nájdete rôzne možnosti ubytovania na chatách po celom Slovensku.

Zľavové portály alebo nikdy neviete, kam vás zaveje najvýhodnejšia zľava

Patríte medzi ľudí, ktorí majú v sebe kus dobrodruha a neriešia, či sa o týždeň ocitnú na vysokohorskom wellness pobyte alebo na predĺženom víkende v Budapešti? Potom je vysoko pravdepodobné, že odpoveď na otázku, kde strávite blížiaci sa Silvester, nájdete práve na niektorom z mnohých zľavových portálov.

Môžete tam nájsť prekvapivo výhodné pobyty na miestach, v ktoré by ste takto, na poslednú chvíľu, ani neodvážili dúfať. Pravidelne sa tam objavujú i zaujímavé silvestrovské pobyty v rôznych kútoch Slovenska. Môžete si užiť pobyt v kúpeľoch a absolvovať rôzne relaxačné procedúry alebo sa ocitnúť na horách či na niekoľkodňovom silvestrovskom výlete v niektorej európskej metropole.

Odvážnym šťastie praje!

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia