Zdieľať

Last minute dovolenka: na čo si dať pozor pri jej výbere?

Obdobie predajného šialenstva zvaného „last minute“ je v plnom prúde. Predstava ušetrenia nejakej tej koruny je lákavá, veď v niektorých prípadoch sa vedia zľavy na zájazdy vyšplhať na 40 % až 50 %. Poradíme vám, na čo si dávať pozor, ak ste sa rozhodli dovolenkovať na poslednú chvíľu. :-)

Formát „last minute“ využívajú prakticky všetky cestovné kancelárie. Ide o zájazdy do destinácií, ktorých predaj sa nerozbehol tak, ako by si predajcovia želali. V priebehu letnej sezóny sa tieto ponuky zvyknú objaviť niekoľkokrát, preto treba vyberať pozorne. Pomôcť vám môže aj to, ak sa budete držať našich nasledujúcich tipov. 🙂

 

Správny výber cestovnej kancelárie

V tomto prípade platí, že čím menej budete experimentovať, tým lepšie. Namiesto toho odporúčame staviť na rokmi overenú kvalitu a uprednostniť radšej cestovné kancelárie s dlhoročnou tradíciou. Dôvod je jednoduchý. Dobré sa chváli samo. Ak je daná cestovná kancelária na trhu povedzme 10 rokov a má mnoho verných zákazníkov, niečo na tom určite bude.

 

Katalógy nie sú cesta

Nechceme tvrdiť, že všetko, čo je uvedené v katalógoch, je zákonite klamstvo. Treba mať však na pamäti aj to, že tam môžu byť takticky zamlčané informácie, ktoré by potenciálne mohli znížiť záujem o konkrétny zájazd. Fotografie v nich uvedené treba takisto brať s istou rezervou – Photoshop a trocha saturácie sú mocní čarodejníci.

Naša rada znie: sadnite si za počítač a prevráťte internet hore nohami. Vďaka sociálnym sieťam sa dnes bez problémov dostanete k fotkám, ktoré v danej destinácií nafotili turisti a sú istotne omnoho autentickejšie. Prípadne si môžete na Youtube vyhľadať rovno videá.

 

Porovnávať, porovnávať…

Vytipujte si dve alebo tri najlepšie cestovné kancelárie a skúste si medzi nimi urobiť vlastný mini prieskum. Rozhodne sa netreba vrhnúť hneď na prvú ponuku, ktorá sa vám bude zdať výhodná. Len pre porovnanie – zatiaľ čo v jednej kancelárií vám môžu za výhodnú cenu ponúkať zájazd s polpenziou v Bulharsku, v inej môžete za tú istú cenu objaviť all inclusive last minute do Talianska. Porovnávať sa v tomto prípade naozaj oplatí.

 

Čítajte recenzie

Pretože tie vám prezradia neporovnateľne viac ako reklamné texty cestovných kancelárií. Nájdite si recenzie na konkrétny hotel, v ktorom by ste sa mali ubytovať, podniky nachádzajúce sa navôkol, pláže, alebo na čokoľvek, čo vás vo vybranej lokalite zaujíma. Dozviete sa všetky plusy a mínusy, navyše priamo od ľudí, ktorí ich zažili na vlastnej koži.

 

Dôveruj, ale preveruj

Všetko, čo považujete za dôležité, si vždy overte na nezávislých zdrojoch. Napríklad vzdialenosť hotela od najbližšej pláže, do centra mesta alebo k okolitým reštauráciám.  Cestovné kancelárie tieto informácie niekedy rady prikrášľujú a to najmenej, čo môžete urobiť, je otvoriť Google Maps a pekne si ich tvrdenia overiť.

Pevne veríme, že vám naše tipy padnú na úžitok a pomôžu pri výbere vašej vysnívanej dovolenky. Neboli by sme to však my, ak by sme vám nepripomenuli aj cestovné poistenie. Nezabudnite naň, je dôležité!

Želáme vám šťastnú cestu. 🙂

 
0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia