Zdieľať

Last minute dovolenka: na čo si dať pozor pri jej výbere?

Obdobie predajného šialenstva zvaného „last minute“ je v plnom prúde. Predstava ušetrenia nejakej tej koruny je lákavá, veď v niektorých prípadoch sa vedia zľavy na zájazdy vyšplhať na 40 % až 50 %. Poradíme vám, na čo si dávať pozor, ak ste sa rozhodli dovolenkovať na poslednú chvíľu. :-)

Formát „last minute“ využívajú prakticky všetky cestovné kancelárie. Ide o zájazdy do destinácií, ktorých predaj sa nerozbehol tak, ako by si predajcovia želali. V priebehu letnej sezóny sa tieto ponuky zvyknú objaviť niekoľkokrát, preto treba vyberať pozorne. Pomôcť vám môže aj to, ak sa budete držať našich nasledujúcich tipov. 🙂

 

Správny výber cestovnej kancelárie

V tomto prípade platí, že čím menej budete experimentovať, tým lepšie. Namiesto toho odporúčame staviť na rokmi overenú kvalitu a uprednostniť radšej cestovné kancelárie s dlhoročnou tradíciou. Dôvod je jednoduchý. Dobré sa chváli samo. Ak je daná cestovná kancelária na trhu povedzme 10 rokov a má mnoho verných zákazníkov, niečo na tom určite bude.

 

Katalógy nie sú cesta

Nechceme tvrdiť, že všetko, čo je uvedené v katalógoch, je zákonite klamstvo. Treba mať však na pamäti aj to, že tam môžu byť takticky zamlčané informácie, ktoré by potenciálne mohli znížiť záujem o konkrétny zájazd. Fotografie v nich uvedené treba takisto brať s istou rezervou – Photoshop a trocha saturácie sú mocní čarodejníci.

Naša rada znie: sadnite si za počítač a prevráťte internet hore nohami. Vďaka sociálnym sieťam sa dnes bez problémov dostanete k fotkám, ktoré v danej destinácií nafotili turisti a sú istotne omnoho autentickejšie. Prípadne si môžete na Youtube vyhľadať rovno videá.

 

Porovnávať, porovnávať…

Vytipujte si dve alebo tri najlepšie cestovné kancelárie a skúste si medzi nimi urobiť vlastný mini prieskum. Rozhodne sa netreba vrhnúť hneď na prvú ponuku, ktorá sa vám bude zdať výhodná. Len pre porovnanie – zatiaľ čo v jednej kancelárií vám môžu za výhodnú cenu ponúkať zájazd s polpenziou v Bulharsku, v inej môžete za tú istú cenu objaviť all inclusive last minute do Talianska. Porovnávať sa v tomto prípade naozaj oplatí.

 

Čítajte recenzie

Pretože tie vám prezradia neporovnateľne viac ako reklamné texty cestovných kancelárií. Nájdite si recenzie na konkrétny hotel, v ktorom by ste sa mali ubytovať, podniky nachádzajúce sa navôkol, pláže, alebo na čokoľvek, čo vás vo vybranej lokalite zaujíma. Dozviete sa všetky plusy a mínusy, navyše priamo od ľudí, ktorí ich zažili na vlastnej koži.

 

Dôveruj, ale preveruj

Všetko, čo považujete za dôležité, si vždy overte na nezávislých zdrojoch. Napríklad vzdialenosť hotela od najbližšej pláže, do centra mesta alebo k okolitým reštauráciám.  Cestovné kancelárie tieto informácie niekedy rady prikrášľujú a to najmenej, čo môžete urobiť, je otvoriť Google Maps a pekne si ich tvrdenia overiť.

Pevne veríme, že vám naše tipy padnú na úžitok a pomôžu pri výbere vašej vysnívanej dovolenky. Neboli by sme to však my, ak by sme vám nepripomenuli aj cestovné poistenie. Nezabudnite naň, je dôležité!

Želáme vám šťastnú cestu. 🙂

 
0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.