Zdieľať

Kam cestovali Slováci v lete najčastejšie?

Najčastejšie letné destinácie klientov Union poisťovne v roku 2013.

Pozíciu najobľúbenejšej cestovateľskej destinácie Slovákov tohto roku opäť obhájilo Chorvátsko. Vzrástol aj počet tých, ktorí dovolenkovali na Slovensku. 

Individuálne organizovanie dovolenkových pobytov je z roka na rok populárnejšie. Tomuto trendu prišli na chuť aj Slováci, ktorí na vlastnú päsť cestujú už aj do exotických krajín. 

Chorvátsko bolo opäť najobľúbenejšou letnou destináciou

Asi nikoho neprekvapí, že najobľúbenejšou letnou destináciou Slovákov bolo aj tento rok Chorvátsko. Navštívilo ho až 30% cestujúcich, ktorí si uzatvorili individuálne cestovné poistenie. Čoraz viditeľnejší je aj rastúci záujem o pobyty na Slovensku, pre ktoré sa rozhodlo takmer 13% klientov online cestovného poistenia. Tretie miesto obhájila Česká republika, kam v lete mierila až desatina cestujúcich. Našli sa však aj takí, ktorí sa rozhodli individuálne vycestovať do exotických krajín ako napr. Čad, Tadžikistan, Uganda alebo Vietnam. 

Myslíme na svoje zdravie, no nezabúdame ani na domácich miláčikov

Neoddeliteľnou súčasťou cestovného poistenia je poistenie liečebných nákladov v zahraničí. To slúži na krytie nákladov, ktoré sú spojené s ošetrením a liečbou úrazov alebo náhlych ochorení. Union poisťovňa, a. s., v tomto roku preplatila napríklad náklady spojené s operáciou a liečbou komplikovanej zlomeniny nohy v Holandsku vo výške 25 000 EUR. Liečba zápalu pľúc a následná hospitalizácia v kanadskej nemocnici vyšla na 7 000 EUR.

Tohtoročná letná sezóna sa niesla tiež v znamení zvýšeného záujmu cestujúcich o poistenie svojho domáceho miláčika. Na dovolenku so psíkom či mačičkou, ktorým bolo v rámci cestovného poistenia dojednané poistenie liečebných nákladov a poistenie zodpovednosti za škodu, vyrazili desiatky klientov. Na poistenie domácnosti počas svojej neprítomnosti myslela vyše stovka cestujúcich.

V dovolenkovaní pokračujeme aj v septembri

Kým júl a august sú mesiacmi, keď Slováci cestujú najmä do zahraničia, september je časom, ktorý praje horskej turistike. Každoročne v tomto období rastie záujem o poistenie do slovenských hôr. Atraktívne naďalej ostáva aj „slovenské more“ v Chorvátsku, kam v septembri mieria tisícky ľudí za poslednými lúčmi letného slnka.

Ak sa aj vy chystáte užiť si končiace sa leto na dovolenke na Slovensku alebo v zahraničí, nezabudnite na cestovné poistenie. V Union poisťovni si ho uzatvoríte rýchlo a jednoducho online na www.union.sk, telefonicky na čísle 0850 111 211, cez SMS poslaním prázdnej správy na číslo 6655 alebo osobne na kontaktných miestach Union poisťovne.

Union poisťovňa vám želá pohodu na dovolenke a šťastný návrat domov.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Súťaž o sonické zubné kefky
Philips Sonicare

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.

 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia