Atoms/icons/24/grey/info-24
Dňa 20. apríla 2024 budeme mať v čase 07:30 – 13:00 plánovanú odstávku niektorých systémov. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Príspevok na dentálnu hygienu

Prečítajte si, ako vám prispejeme na dentálnu hygienu, ktorá odstraňuje zubný povlak a kameň. Zároveň slúži aj ako prevencia vzniku zubného kazu.
pomozeme vam s doplatkami u zubara
pomozeme vam s doplatkami u zubara

Dentálna hygiena vám môže zachrániť chrup

Pravidelným dentálnym ošetrením je možné predchádzať vzniku zubného kazu. Odstránením zubného povlaku a kameňa, v ktorom sa udržuje prevažná časť ústnych baktérií, je možné tiež znížiť riziko vzniku paradentózy a iných chorôb ústnej dutiny.

O čo ide ?

Ide o bezbolestnú diagnosticko – preventívnu činnosť stomatológa alebo špeciálne vyškolenej zdravotnej sestry – dentálnej hygieničky v zubnej ambulancii, ktorá vaše zuby dokonale vyčistí a odstránením nánosov ich aj vybieli.

Čo vás čaká?

  • odstránenie zubného kameňa a zubného povlaku – aj v medzizubných a ťažko dostupných priestoroch
  • poučenie o správnej technike čistenia zubov
  • odporučenie konkrétnych prostriedkov na čistenie zubov a vysvetlenie správneho postupu pri ich používaní
Ďalšie užitočné informácie o dentálnej hygiene, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s Asociáciou dentálnych hygieničiek v SR, si môžete prečítať aj tu:
Dentálna hygiena všeobecne Dentálna hygiena u novorodencov Dentálna hygiena v tehotenstve Dentálna hygiena u detí a tínedžerov

Keďže je jednoduchšie, efektívnejšie a najmä oveľa lacnejšie zubným kazom predchádzať ako ich následne liečiť, v Union zdravotnej poisťovni poistencom prispievame na dentálnu hygienu.

Dôležitý oznam

Príspevok na dentálnu hygienu je zahrnutý v našom Príspevku 150 eur na zuby pre každého.

Z toho príspevku si môžete uplatniť 50 eur ročne na dentálnu hygienu. Príspevok 100 eur ročne poskytujeme na ošetrenia u stomatológa, ako napríklad ošetrenie zubného kazu, zubné korunky, zubné výplne a na zubné strojčeky a za čeľustno – ortopedické výkony pre všetky deti do 18 rokov poistené u nás.

Nezabudnite si prečítať aj dôležité informácie, ako získať príspevok a na čo nezabudnúť ešte pred samotným absolvovaním dentálnej hygieny. Všetky informácie nájdete na Príspevok 150 EUR na zuby a dentálnu hygienu.

Chcete aj vy využívať naše benefity?

Pridajte sa k nám ešte dnes a využívajte všetky benefity, ktoré ponúkame naším poistencom.

Sme zdravotná poisťovňa s najširšou ponukou benefitov na trhu.

Podajte jednoduchú Online prihlášku, alebo si vyberte iný spôsob a pridajte sa
k zdravotnej poisťovni, ktorá vám rozumie.

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.