Atoms/icons/24/grey/info-24

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

COVID vám dovolenku značne predraží

karanténa
V čase pandémie koronavírusu sa dovolenka môže zmeniť na adrenalínové dobrodružstvo plné nečakaných výdavkov. Preto je dôležité byť na ne pripravený.
karanténa

Na čo sa pripraviť, ak vám počas cestovania nariadia karanténu?

Ak sa vyberiete v týchto časoch na dovolenku do zahraničia, je potrebné počítať aj so situáciami, ktoré sa bežne nestávajú.

V čase pandémie koronavírusu sa dovolenkové dobrodružstvo môže zmeniť na adrenalínové dobrodružstvo plné nečakaných výdavkov. Preto je nesmierne dôležité byť na ne pripravený.

Modelová situácia: Počas dovolenky v Dubaji začnete cítiť príznaky koronavírusu. Necháte sa vyšetriť u miestneho lekára, ktorý vám na základe testu zistí ochorenie COVID-19. Lekár vám následne nariadi 10-14 dňovú karanténu.

Čo teraz? Hotel máte zaplatený na 7 dní, rovnako aj letenku domov. Na základe nariadenej karantény však musíte pobyt v hoteli predĺžiť, prípadne vás presunú do ubytovacieho zariadenia vyčleneného pre osoby v karanténe, ktoré bude pravdepodobne spoplatnené. Ďalšie náklady vám vzniknú aj pri náhradnej preprave späť domov. Podľa druhu pobytu (hotel, penzión, karanténne zariadenie) sa vám len ubytovanie predraží o stovky eur. Ďalšie peniaze si musíte pripraviť aj na novú letenku domov. V týchto časoch sa vám zíde nielen cestovné poistenie, ale aj špeciálne pre prípad ochorenia COVID.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Doplnkové poistenie PANDEMIC vám uľahčí dovolenku

Naše nové doplnkové poistenie PANDEMIC vám pomôže lepšie zvládnuť náklady spojené s ochorením klasifikovaným ako epidémia/pandémia (napr. COVID-19), konkrétne:

Spoznajte doplnkové poistenie Pandemic

Cestovanie do zahraničia v čase pandémie – ako sa zariadiť?

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.