Zdieľať

Idete na dovolenku? Vyskúšajte si mapu nástrah dovolenkára!

Mapa nástrah dovolenkára
Zaujíma vás, v ktorých krajinách vám počas letnej dovolenky hrozí zvýšené riziko ochorenia, úrazu alebo straty či krádeže batožiny? Vyskúšajte si interaktívnu mapu nástrah dovolenkára, ktorú pre vás pripravila poisťovňa Union. Mapa obsahuje zaujímavé informácie o 45 najobľúbenejších letných dovolenkových destináciách.
Mapa nástrah dovolenkára

Kde hrozí choroba, úraz alebo strata batožiny

Dozviete sa napríklad, že slovenských turistov najčastejšie zastihne choroba v Turecku, Grécku či Bulharsku. Zaujímavá je aj informácia, že až 8 % Slovákov má počas dovolenky v Grécku starosť s boľavými zubmi alebo že ošetrenie v prípade tráviacich ťažkostí v Španielsku vás môže vyjsť až na 1 500 EUR. V Egypte sa zasa dovolenkárom nevyhýbajú drobné úrazy, v Chorvátsku na ľudí striehnu morskí ježkovia.

Riziko straty či krádeže dokladov je najvyššie v Tunisku, Egypte a Turecku. Egypt je tiež krajinou, kde sa slovenskí turisti najčastejšie stretávajú s vyčíňaním vreckových zlodejov. 

Informácie, ktoré sa môžu hodiť

Mapa nástrah dovolenkára okrem toho ponúka aj ďalšie užitočné informácie. K takým patria napríklad kontakty na miestnu políciu, záchranku, slovenský konzulát a pre klientov, ktorí si uzatvoria cestovné poistenie v Union poisťovni, aj kontakt na 24-hodinovú non-stop asistenčnú službu.

Mapa nástrah dovolenkára od Union poisťovne

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.