Cestovateľský semafor: bezpečné krajiny na cestovanie

Zoznam krajín, v ktorých nie je nákaza ochorením COVID-19 považovaná za bezprostredne predvídateľnú a očakávanú.

Prečo je dôležité poznať, ktoré krajiny sú bezpečné a ktoré rizikové?

V bezpečných krajinách (zoznam nižšie) nie je nákaza ochorením COVID-19 považovaná za bezprostredne predvídateľnú a očakávanú. Prípadná liečba ochorenia bude hradená z poistenia liečebných nákladov v zahraničí.

Krajiny mimo zoznamu bezpečných krajín považujeme ako poisťovňa za rizikové. Nákaza ochorením COVID-19 je v nich považovaná za predvídateľnú a očakávanú. Prípadná liečba ochorenia COVID-19 bude hradená iba z doplnkového poistenia PANDEMIC.

Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

Doplnkové poistenie PANDEMIC odporúčame bez ohľadu na rizikovosť krajiny. Vďaka nemu vám uhradíme aj náklady na ubytovanie počas nariadenej karantény a cestovné náklady na návrat domov.

Bezpečné krajiny s nízkym a miernym stupňom rizika nákazy ochorením COVID-19:

Zoznam bezpečných krajín s nízkym a miernym stupňom rizika nákazy ochorením COVID-19 je platný pre obdobie od 28.10.2021 do zverejnenia aktualizovaných informácii v nadväznosti na cestovateľské odporúčania. Je vytvorený v súlade s informáciami o súčasnom vývoji pandémie COVID-19 na Slovensku a vo svete, zverejňovanými príslušnými orgánmi Slovenskej republiky a Európskej únie, predovšetkým s dôrazom na informácie zverejňované Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Zdroje:

Atoms/icons/80/grey-red/info-80

Náš tip: Doplnkové poistenie PANDEMIC

Pomôžeme vám zvládnuť náklady spojené s ochorením COVID‑19 diagnostikovaným v zahraničí.
Aj v rizikových krajinách. Už za 1,50 € / deň. 

0 %
ľudí odporúča
nákup online
0 %
ľudí odporúča
našu likvidáciu
220
tisíc spokojných
klientov
28
 
rokov
na trhu