Zdieľať

Aký je rozdiel medzi zdravotným preukazom a cestovným poistením?

Možno ste sa už niekedy zamýšľali nad tým, na čo je dobré si pri vycestovaní do zahraničia zakúpiť cestovné poistenie, i keď máte zdravotný preukaz, prípadne Európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP), ktorý platí v zahraničí v rámci Európskej únie.

Zdravotný preukaz je využiteľný na Slovensku a slúži na to, aby ním poistenec preukázal u lekára alebo v lekárni, ktorá zdravotná poisťovňa za neho hradí povinné zdravotné poistenie.  EPZP síce viete využiť na krytie niektorých liečebných nákladov v zahraničí, ale nevzťahuje sa na všetky liečebné úkony. Preto je vhodné mať to najlepšie cestovné poistenie, ktoré kryje presne tie prípady, aké potrebujete, vzhľadom na charakter vášho pobytu v zahraničí (cyklistika, turistika, kúpanie pri mori…).  

V rámci komerčného poistenia si u nás môžete uzatvoriť krátkodobé cestovné poistenie, ktoré vám zabezpečí bezstarostnú dovolenku.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Čo kryje Union cestovné poistenie?

Cestovné poistenie od Unionu kryje poistenie liečebných nákladov v neobmedzenej výške a rozsah poistenia si môžete voliť podľa svojich potrieb. Na výber máte poistenie batožiny, cestovných dokladov, zodpovednosti za škodu, úrazové poistenie. Poistenie si  môžete prispôsobiť podľa seba a vybrať si tiež: 

 • poistenie asistenčných služieb pre nepojazdné vozidlo v zahraničí,
 • poistenie storna objednanej služby, 
 • poistenie elektronických zariadení,
 • poistenie nečakaného pobytu v nemocnici,
 • poistenie opustenej domácnosti,
 • poistenie domáceho miláčika. atď.

V prípade cesty zameranej na rizikové športové aktivity, manuálnu prácu v zahraničí alebo turistiku vo vysokohorskom prostredí, ponúkame špeciálne poistenia: náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii (napr. zásah Horskej záchrannej služby), poistenie rizikového športu a poistenie manuálnej práce.

Cestovné poistenie od Unionu so sebou prináša množstvo výhod, akými sú napríklad atraktívne zľavy pre rodiny a kolektív. Študenti zas môžu využiť zľavy na karty ISIC, EURO<26, GO<26 a učitelia na kartu ITIC. Až 50 % zľavu z cestovného poistenia prinášame pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Zvýhodnené sadzby ponúkame na výlety a cesty k našim susedom do Českej republiky.

Cestovné poistenie do hôr na Slovensko

 Máte radi turistiku v krásnom slovenskom vysokohorskom prostredí? V takom prípade si u nás viete uzatvoriť aj komplexné poistenie na Slovensko s výberom takého balíka, ktorý vám vyhovuje najviac. V prípade nemilej udalosti v slovenských horách, kryje zdravotný preukaz lekárske ošetrenie, ale náklady na zásah Horskej záchrannej služby už nie. A to sa suma, napríklad na zásah vrtuľníka v horách, môžu vyšplhať až na niekoľko tisíc eur.

Od toho je tu naše cestovné poistenie, ktoré je platné v týchto horských oblastiach: Malá Fatra, Veľká Fatra, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy, Kysucké Beskydy, Moravsko-sliezske Beskydy, Kysucká vrchovina, Bukovské vrchy, Kremnické vrchy, Javorníky, Slovenský raj. 

Cestovné poistenie pre vášnivých cestovateľov na celý rok

Ak ste vášnivý cestovateľ alebo jednoducho musíte často cestovať, či už po Slovensku alebo do zahraničia, výhodnejšie je pre vás zakúpiť si celoročné cestovné poistenie a nemyslieť naň pred každým vycestovaním za dobrodružstvom.

V každom prípade, poistiť sa na cesty sa určite oplatí, nakoľko vás to stojí menej, než platiť za všetky neplánované a neočakávané výdavky, ktoré by ste boli nútení vynaložiť napríklad v prípade úrazu, zásahu horskej záchrannej služby, poruchy vozidla, či krádeži dôležitých vecí a dokladov v zahraničí.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

 • iPhone 14;
 • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
 • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

 • Udržateľné investície a obchodné operácie.
 • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
 • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
 • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
 • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
 • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
 • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.