Zdieľať

5 dôvodov, prečo je poistenie pri lyžovačke nutnosťou!

poistenie pri lyzovacke

Vybrať sa na lyžovanie bez cestovného poistenia je rovnako riskantné ako loziť po skalách bez istiaceho lana. Prečítajte si 5 dôvodov prečo si uzatvoriť krátkodobé cestovné poistenie.

poistenie pri lyzovacke

Chystáte sa na lyžovačku do zahraničia? Nečudujeme sa, okrem našich krásnych hôr sa predsa výborne lyžuje aj v neďalekom Rakúsku alebo v Taliansku či Francúzsku. Určite však nezabudnite na krátkodobé cestovné poistenie. Prečo? Prečítajte si 5 dôvodov:

1. Nikdy neviete, čo sa prihodí

Hovorí sa, že osud je nevyspytateľný a na horách to platí dvojnásobne. Lyžovanie či snowboardovanie je šport ako každý iný, takže k nemu, bohužiaľ, patria aj úrazy a zranenia. Aj najskúsenejším lyžiarom sa občas „pošťastí“ a môžu sa zraniť. Práve pri zimných športoch je zvýšené riziko úrazov, ako sú zlomeniny končatín alebo poranenia chrbtice. Či už idete na dlhšiu, alebo krátku víkendovú lyžovačku, riziká netreba podceňovať.

2. Zásahy horskej služby sú drahé. Veľmi drahé

V prípade nehody na svahu je nevyhnutný zásah horskej služby a v niektorých prípadoch dokonca presun vrtuľníkom. Ceny za presuny a horskú službu sú naozaj vysoké, môže ísť aj o tisícky eur a v prípade nutného prevozu na územie Slovenska ide o ešte vyššie sumy. S poistením na lyžovanie budete pripravení a žiadne nepríjemné prekvapenia vám nehrozia.

3. V prekérnej situácii oceníte asistenčnú službu

Ak využijete krátkodobé cestovné poistenie na lyžovanie od poisťovne Union, bude vám k dispozícii aj asistenčná služba. Pomôžeme vám s tlmočením, platbou za zdravotné úkony, zariadením hospitalizácie, prevozu… jednoducho s akýmkoľvek problémom, ktorý sa počas vašej lyžovačky vyskytne. Privodiť si zranenie v cudzine je nepríjemné. Ešte nepríjemnejšie je, keď si uvedomíte, že ste na celú situáciu sami bez akejkoľvek pomoci. S asistenčnou službou sa vám to nestane.

4. Poistiť si môžete prakticky všetko

V rámci poistenia na lyžovanie získate komplexný balík služieb. Okrem poistenia liečebných nákladov bez limitu, úrazového poistenia a asistenčnej služby si môžete poistiť aj batožinu, zodpovednosť za škodu alebo technickú pomoc v horách. Pre náročných je možnosť pripoistiť si aj extrémne športy. Zvážte, akým aktivitám sa na horách venujete a uistite sa, že vaša poistka pokrýva naozaj všetko. Radi vám s tým pomôžeme.

5. Poistiť sa dá rýchlo a ľahko

Nemusíte váhať. Krátkodobé cestovné poistenie vybavíte pohodlne a rýchlo cez internet na našom webe. Poistiť sa môžete jednoducho v priebehu pár minút, využiť môžete aj aplikáciu pre smartfóny, poistenie vybavíte aj telefonicky či smskou. Radi vám pomôžeme aj osobne na našich pobočkách. A to nehovoríme o tom, že pre rodiny, poistencov Union zdravotnej poisťovňe či držiteľov kariet EURO26, ISIC a ITIC poskytujeme výhodné zľavy.

Ak ste zvažovali, či predsa len potrebujete krátkodobé poistenie aj na lyžovačku, určite už viete, že práve na horách sa vám najviac vyplatí byť pripravení. Prečítajte si viac o krátkodobom cestovnom poistení a najmä si poriadne užite lyžovačku bez úrazu!

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia