5 dôvodov, prečo je poistenie pri lyžovačke nutnosťou!

poistenie pri lyzovacke

Vybrať sa na lyžovanie bez cestovného poistenia je rovnako riskantné ako loziť po skalách bez istiaceho lana. Prečítajte si 5 dôvodov prečo si uzatvoriť krátkodobé cestovné poistenie.

poistenie pri lyzovacke

Chystáte sa na lyžovačku do zahraničia? Nečudujeme sa, okrem našich krásnych hôr sa predsa výborne lyžuje aj v neďalekom Rakúsku alebo v Taliansku či Francúzsku. Určite však nezabudnite na krátkodobé cestovné poistenie. Prečo? Prečítajte si 5 dôvodov:

1. Nikdy neviete, čo sa prihodí

Hovorí sa, že osud je nevyspytateľný a na horách to platí dvojnásobne. Lyžovanie či snowboardovanie je šport ako každý iný, takže k nemu, bohužiaľ, patria aj úrazy a zranenia. Aj najskúsenejším lyžiarom sa občas „pošťastí“ a môžu sa zraniť. Práve pri zimných športoch je zvýšené riziko úrazov, ako sú zlomeniny končatín alebo poranenia chrbtice. Či už idete na dlhšiu, alebo krátku víkendovú lyžovačku, riziká netreba podceňovať.

2. Zásahy horskej služby sú drahé. Veľmi drahé

V prípade nehody na svahu je nevyhnutný zásah horskej služby a v niektorých prípadoch dokonca presun vrtuľníkom. Ceny za presuny a horskú službu sú naozaj vysoké, môže ísť aj o tisícky eur a v prípade nutného prevozu na územie Slovenska ide o ešte vyššie sumy. S poistením na lyžovanie budete pripravení a žiadne nepríjemné prekvapenia vám nehrozia.

3. V prekérnej situácii oceníte asistenčnú službu

Ak využijete krátkodobé cestovné poistenie na lyžovanie od poisťovne Union, bude vám k dispozícii aj asistenčná služba. Pomôžeme vám s tlmočením, platbou za zdravotné úkony, zariadením hospitalizácie, prevozu… jednoducho s akýmkoľvek problémom, ktorý sa počas vašej lyžovačky vyskytne. Privodiť si zranenie v cudzine je nepríjemné. Ešte nepríjemnejšie je, keď si uvedomíte, že ste na celú situáciu sami bez akejkoľvek pomoci. S asistenčnou službou sa vám to nestane.

4. Poistiť si môžete prakticky všetko

V rámci poistenia na lyžovanie získate komplexný balík služieb. Okrem poistenia liečebných nákladov bez limitu, úrazového poistenia a asistenčnej služby si môžete poistiť aj batožinu, zodpovednosť za škodu alebo technickú pomoc v horách. Pre náročných je možnosť pripoistiť si aj extrémne športy. Zvážte, akým aktivitám sa na horách venujete a uistite sa, že vaša poistka pokrýva naozaj všetko. Radi vám s tým pomôžeme.

5. Poistiť sa dá rýchlo a ľahko

Nemusíte váhať. Krátkodobé cestovné poistenie vybavíte pohodlne a rýchlo cez internet na našom webe. Poistiť sa môžete jednoducho v priebehu pár minút, využiť môžete aj aplikáciu pre smartfóny, poistenie vybavíte aj telefonicky či smskou. Radi vám pomôžeme aj osobne na našich pobočkách. A to nehovoríme o tom, že pre rodiny, poistencov Union zdravotnej poisťovňe či držiteľov kariet EURO26, ISIC a ITIC poskytujeme výhodné zľavy.

Ak ste zvažovali, či predsa len potrebujete krátkodobé poistenie aj na lyžovačku, určite už viete, že práve na horách sa vám najviac vyplatí byť pripravení. Prečítajte si viac o krátkodobom cestovnom poistení a najmä si poriadne užite lyžovačku bez úrazu!