Zdieľať

4 tipy: Kam na bicykli v Rakúsku

kam na bicykli v rakusku

Chcete zažiť nový rozmer voľnočasovej cyklistiky? Vyberte sa do susedného Rakúska. Stovky kilometrov cyklotrás vás prevedú nádhernou prírodou aj pamiatkami.

kam na bicykli v rakusku

Susedné Rakúsko to nie je len Viedeň a Sacherova torta. Aj keď Viedeň si môžete na bicykli pozrieť tiež. Samostatne napríklad cyklotrasou Ringstrasse alebo so sprievodcom formou komentovanej prehliadky. 

Rakúsko je celé popretkávané cyklistickými chodníkmi. Cyklotrasy v Rakúsku sú veľmi dobre značené a navzájom poprepájané ako cyklistické diaľnice. Na svoje si tu prídu všetky vekové kategórie. 

Navyše, Sacherovu tortu majú v každej dobrej kaviarni, takže zaslúžená odmena po športovom výkone je istá. 

Za kultúrou v Burgenlande

Dĺžka trasy: 26 km

Kultúrna cyklotrasa B23 vedie v celej svojej dĺžke po spevnenej asfaltovej ceste. Nie je to trasa, ktorá by vyžadovala veľké športové výkony. Očakávať môžete príjemnú, nenáročnú jazdu sprevádzanú mnohými kultúrnymi a historickými pamiatkami. 

Štartovný aj cieľový bod je vinárska obec Gols. Celá trasa tvorí uzavretý okruh s dobrým značením, takže sa nemusíte báť, že sa niekde stratíte. 

Medzi najväčšie atrakcie patrí skanzen Monchhof a barokový zámok v Halbturne. 

Korutánsko

Dĺžka trasy: 65 km

Cyklotrasa Mittelkärntner Kulturradweg vedie po značenej trase R7. Východzím bodom je mesto Klagenfurt odkiaľ sa pokračuje na sever k pútnickému kostolu Maria Saal. 

Cyklotrasa ďalej vedie cez bývalé hlavné mesto Korutánska St. Veit. Za návštevu stojí 1000 rokov starý benediktínsky kláštor St. Georgen am Längsee a hradná zrúcanina Hochosterwitz. 

Kulturweg vás dovedie až na hranice so Štajerskom, k hradnej zrúcanine Durnstein, kde trasa končí.

Vínny cyklistický chodník v Štajersku

Dĺžka trasy: 405 km / 8 etáp

Kam na bicykli v Štajersku? Jednoznačne za dobrým vínom a jedlom. Dlhý cyklistický chodník Weinland Steiermark Radtour sa tiahne romantickou vinárskou oblasťou Štajerska a vystačí aj na celú letnú alebo jesennú dovolenku. 

Okolie cyklochodníka lemujú pôvodné vinárske stavby, kultúrne pamiatky a čarovná príroda. 

Ochutnať miestne víno môžete napríklad po obhliadke zámku Stainz v lokálnej vinárni. Zámok Seggau má dokonca vlastnú vínnu pivnicu, v ktorej vám víno radi nalejú. 

Salzburg

Dĺžka trasy: 178 km / 13 úsekov

Turistami obľúbené mesto Salzburg je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je charakteristické množstvom pamiatok, rozprávkovými vianočnými trhmi, ktoré pravidelne sprevádza tradičný beh čertov. 

Mesto je celé popretkávané trinástimi cyklotrasami v celkovej dĺžke 178 km. Cyklotrasy sú dobre značené a môžete si vybrať trasu podľa momentálnej nálady a fyzickej kondície.

Športovo naladení turisti sa môžu vybrať až k pohoriu Vysoké Taury. Kratšie vyhliadkové trasy vám sprostredkujú najkrajšie zákutia mesta s množstvom pamiatok. Vybrať sa môžete napríklad ku zámku Hellbrunn.

Via Claudia Augusta

Dĺžka trasy: 146 km

Cyklotrasa Via Claudia Augusta sa nachádza v Tirolsku. Je pomenovaná podľa rímskeho cisára, ktorý nechal vybudovať cestu medzi Jadranom a Augsburgom. 

Pozdĺž celej trasy sú situované reštaurácie, ktoré ponúkajú antickú kuchyňu z originálnych surovín, aké sa používali aj v minulosti. 

Krásna príroda Tirolska dotvára celkovú atmosféru tejto neobyčajnej, históriou nasiaknutej oblasti. 

Rakúsko by nemalo chýbať na zozname cieľových destinácií žiadneho cyklistu. Nezáleží pritom na tom, či ste vášnivý športovec alebo cyklista “pohoďák”, pre ktorého je cyklistika formou relaxu. 

Pri ceste za zahraničnou cyklistikou si nezabudnite vybaviť online cestovné poistenie. V rámci neho vybavíte aj poistenie bicykla proti krádeži. 

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia