Zdieľať

4 tipy: Kam na bicykli v Rakúsku

kam na bicykli v rakusku

Chcete zažiť nový rozmer voľnočasovej cyklistiky? Vyberte sa do susedného Rakúska. Stovky kilometrov cyklotrás vás prevedú nádhernou prírodou aj pamiatkami.

kam na bicykli v rakusku

Susedné Rakúsko to nie je len Viedeň a Sacherova torta. Aj keď Viedeň si môžete na bicykli pozrieť tiež. Samostatne napríklad cyklotrasou Ringstrasse alebo so sprievodcom formou komentovanej prehliadky. 

Rakúsko je celé popretkávané cyklistickými chodníkmi. Cyklotrasy v Rakúsku sú veľmi dobre značené a navzájom poprepájané ako cyklistické diaľnice. Na svoje si tu prídu všetky vekové kategórie. 

Navyše, Sacherovu tortu majú v každej dobrej kaviarni, takže zaslúžená odmena po športovom výkone je istá. 

Za kultúrou v Burgenlande

Dĺžka trasy: 26 km

Kultúrna cyklotrasa B23 vedie v celej svojej dĺžke po spevnenej asfaltovej ceste. Nie je to trasa, ktorá by vyžadovala veľké športové výkony. Očakávať môžete príjemnú, nenáročnú jazdu sprevádzanú mnohými kultúrnymi a historickými pamiatkami. 

Štartovný aj cieľový bod je vinárska obec Gols. Celá trasa tvorí uzavretý okruh s dobrým značením, takže sa nemusíte báť, že sa niekde stratíte. 

Medzi najväčšie atrakcie patrí skanzen Monchhof a barokový zámok v Halbturne. 

Korutánsko

Dĺžka trasy: 65 km

Cyklotrasa Mittelkärntner Kulturradweg vedie po značenej trase R7. Východzím bodom je mesto Klagenfurt odkiaľ sa pokračuje na sever k pútnickému kostolu Maria Saal. 

Cyklotrasa ďalej vedie cez bývalé hlavné mesto Korutánska St. Veit. Za návštevu stojí 1000 rokov starý benediktínsky kláštor St. Georgen am Längsee a hradná zrúcanina Hochosterwitz. 

Kulturweg vás dovedie až na hranice so Štajerskom, k hradnej zrúcanine Durnstein, kde trasa končí.

Vínny cyklistický chodník v Štajersku

Dĺžka trasy: 405 km / 8 etáp

Kam na bicykli v Štajersku? Jednoznačne za dobrým vínom a jedlom. Dlhý cyklistický chodník Weinland Steiermark Radtour sa tiahne romantickou vinárskou oblasťou Štajerska a vystačí aj na celú letnú alebo jesennú dovolenku. 

Okolie cyklochodníka lemujú pôvodné vinárske stavby, kultúrne pamiatky a čarovná príroda. 

Ochutnať miestne víno môžete napríklad po obhliadke zámku Stainz v lokálnej vinárni. Zámok Seggau má dokonca vlastnú vínnu pivnicu, v ktorej vám víno radi nalejú. 

Salzburg

Dĺžka trasy: 178 km / 13 úsekov

Turistami obľúbené mesto Salzburg je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je charakteristické množstvom pamiatok, rozprávkovými vianočnými trhmi, ktoré pravidelne sprevádza tradičný beh čertov. 

Mesto je celé popretkávané trinástimi cyklotrasami v celkovej dĺžke 178 km. Cyklotrasy sú dobre značené a môžete si vybrať trasu podľa momentálnej nálady a fyzickej kondície.

Športovo naladení turisti sa môžu vybrať až k pohoriu Vysoké Taury. Kratšie vyhliadkové trasy vám sprostredkujú najkrajšie zákutia mesta s množstvom pamiatok. Vybrať sa môžete napríklad ku zámku Hellbrunn.

Via Claudia Augusta

Dĺžka trasy: 146 km

Cyklotrasa Via Claudia Augusta sa nachádza v Tirolsku. Je pomenovaná podľa rímskeho cisára, ktorý nechal vybudovať cestu medzi Jadranom a Augsburgom. 

Pozdĺž celej trasy sú situované reštaurácie, ktoré ponúkajú antickú kuchyňu z originálnych surovín, aké sa používali aj v minulosti. 

Krásna príroda Tirolska dotvára celkovú atmosféru tejto neobyčajnej, históriou nasiaknutej oblasti. 

Rakúsko by nemalo chýbať na zozname cieľových destinácií žiadneho cyklistu. Nezáleží pritom na tom, či ste vášnivý športovec alebo cyklista “pohoďák”, pre ktorého je cyklistika formou relaxu. 

Pri ceste za zahraničnou cyklistikou si nezabudnite vybaviť online cestovné poistenie. V rámci neho vybavíte aj poistenie bicykla proti krádeži. 

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.