Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zimná dovolenka s deťmi: na čo myslieť a čo si zbaliť

dovolenka s deťmi v zime
Zimná dovolenka s deťmi je príjemným zážitkom nielen pre deti, ale aj rodičov. Avšak najskôr je potrebné efektívne sa zbaliť a vybaviť niekoľko dôležitých záležitostí.
dovolenka s deťmi v zime
V článku si prečítate:

Pri plánovaní zimnej dovolenky by ste nemali zabudnúť napríklad na na rezerváciu ubytovania, cestovné poistenie či servis vozidla v prípade, že sa chystáte absolvovať dlhšiu trasu autom.

Na čo myslieť pri cestovaní na dovolenku s deťmi?

Ako prvé budete mať zrejme rezervované ubytovanie, ideálne baby-friendly. Ide o ubytovacie zariadenie, ktoré poskytuje všetko potrebné rodinám s deťmi, vrátane detských stoličiek, kútikov na hranie, vstupov do bazénov, wellness s najmenšími a podobne.

V prípade, že sa chystáte na zimnú dovolenku s deťmi do zahraničia, nevyhnutnosťou je cestovné poistenie online. Uzatvorte ho z pohodlia domova pre všetkých členov rodiny v priebehu niekoľkých minút, napríklad večer pred vycestovaním.

Chystáte sa na rodinnú dovolenku autom? Skontrolujte stav zimných pneumatík a v prípade potreby doplňte príslušné kvapaliny. Ak nemáte istotu, či je vaše vozidlo v stopercentnom stave, nechajte ho skontrolovať v servise.

Do kufra pribaľte nielen škrabku, ale aj lopatku, metličku a snehové reťaze. Oplatí sa mať aj štartovacie káble. Preverte aj obsah autolekárničky.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_do_hor-80

Vyrazte do hôr poistení

Na vybrané dni alebo celý rok. Pre rekreačných turistov aj adrenalínových športovcov. Zásah horskej záchrannej služby, poistenie úrazu, batožiny a iné. 

Zimná dovolenka s deťmi: tipy, čo zbaliť do kufra

Preverenie rezervácie hotela, online poistenie, skontrolovanie stavu vozidla a príslušnej výbavy sú azda tým najdôležitejším, na čo nesmiete zabudnúť.  Ďalej by ste si však mali premyslieť, čo všetko zbalíte do rodinnej batožiny. Na čo nezabudnúť?

Doklady

V rámci balenia najprv skontrolujte všetky potrebné doklady, ako napríklad občianske preukazy, kartičky poistenca, pasy pre deti v prípade cesty do zahraničia, dokumenty s číslom poistnej zmluvy o uzatvorení cestovného poistenia a tak ďalej.

Lieky

Hneď potom do jednej taštičky zbaľte základné lieky pre deti aj pre seba. V prípade potreby ich budete mať k dispozícii a nemusíte hľadať lekáreň v mieste pobytu. Súčasťou cestovnej lekárničky by mali byť lieky na znižovanie teploty, prostriedky proti hnačke, dezinfekcia na rany, náplasti a obväzy.

Kozmetika

Kufor na zimnú dovolenku s deťmi sa nezaobíde bez základnej kozmetiky. Avšak v zime nezabudnite k bežne používaným kozmetickým prípravkom pribaliť aj mastnejší krém na ošetrenie citlivej detskej pokožky, balzam na pery a opaľovací krém s dostatočným UV faktorom, pretože ultrafialové žiarenie v horách je oveľa silnejšie.

Lyžiarsky výstroj, sánky alebo boby

Lyže, lyžiarky, prilba a lyžiarske oblečenie sú kľúčom k príjemnej a bezpečnej lyžovačke. Preto skontrolujte, či ste na nič nezabudli. Samozrejme, väčšina lyžiarskych stredísk umožňuje aj zapožičanie lyžiarskeho výstroja. Pre istotu si ale treba túto možnosť vopred overiť.

Pri rodinnej dovolenke s menšími deťmi nezabudnite dať do kufra sánky alebo boby, aby si mohli spolu s vami naplno užívať zasnežené kopce.

Funkčné oblečenie

Lyžiarsky overal alebo detský zimný overal, teplá čiapka, šál a rukavice sú samozrejmosťou. Počas zimy je vhodné oblečenie dieťaťa vrstviť, pričom prvú vrstvu v ideálnom prípade tvorí funkčná termobielizeň. Následne môžete dieťaťu obliecť teplú mikinu. Na ňu patrí už spomínaná kombinéza alebo overal z nepremokavých materiálov.

Martina Harsanyiova

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.