Zimná dovolenka s deťmi: na čo myslieť a čo si zbaliť

dovolenka s deťmi v zime
Zimná dovolenka s deťmi je príjemným zážitkom nielen pre deti, ale aj rodičov. Avšak najskôr je potrebné efektívne sa zbaliť a vybaviť niekoľko dôležitých záležitostí.
dovolenka s deťmi v zime

Pri plánovaní zimnej dovolenky by ste nemali zabudnúť napríklad na na rezerváciu ubytovania, cestovné poistenie či servis vozidla v prípade, že sa chystáte absolvovať dlhšiu trasu autom.

Na čo myslieť pri cestovaní na dovolenku s deťmi?

Ako prvé budete mať zrejme rezervované ubytovanie, ideálne baby-friendly. Ide o ubytovacie zariadenie, ktoré poskytuje všetko potrebné rodinám s deťmi, vrátane detských stoličiek, kútikov na hranie, vstupov do bazénov, wellness s najmenšími a podobne.

V prípade, že sa chystáte na zimnú dovolenku s deťmi do zahraničia, nevyhnutnosťou je cestovné poistenie online. Uzatvorte ho z pohodlia domova pre všetkých členov rodiny v priebehu niekoľkých minút, napríklad večer pred vycestovaním.

Chystáte sa na rodinnú dovolenku autom? Skontrolujte stav zimných pneumatík a v prípade potreby doplňte príslušné kvapaliny. Ak nemáte istotu, či je vaše vozidlo v stopercentnom stave, nechajte ho skontrolovať v servise.

Do kufra pribaľte nielen škrabku, ale aj lopatku, metličku a snehové reťaze. Oplatí sa mať aj štartovacie káble. Preverte aj obsah autolekárničky.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_do_hor-80

Vyrazte do hôr poistení

Na vybrané dni alebo celý rok. Pre rekreačných turistov aj adrenalínových športovcov. Zásah horskej záchrannej služby, poistenie úrazu, batožiny a iné.

Zimná dovolenka s deťmi: tipy, čo zbaliť do kufra

Preverenie rezervácie hotela, online poistenie, skontrolovanie stavu vozidla a príslušnej výbavy sú azda tým najdôležitejším, na čo nesmiete zabudnúť.  Ďalej by ste si však mali premyslieť, čo všetko zbalíte do rodinnej batožiny. Na čo nezabudnúť?

Doklady

V rámci balenia najprv skontrolujte všetky potrebné doklady, ako napríklad občianske preukazy, kartičky poistenca, pasy pre deti v prípade cesty do zahraničia, dokumenty s číslom poistnej zmluvy o uzatvorení cestovného poistenia a tak ďalej.

Lieky

Hneď potom do jednej taštičky zbaľte základné lieky pre deti aj pre seba. V prípade potreby ich budete mať k dispozícii a nemusíte hľadať lekáreň v mieste pobytu. Súčasťou cestovnej lekárničky by mali byť lieky na znižovanie teploty, prostriedky proti hnačke, dezinfekcia na rany, náplasti a obväzy.

Kozmetika

Kufor na zimnú dovolenku s deťmi sa nezaobíde bez základnej kozmetiky. Avšak v zime nezabudnite k bežne používaným kozmetickým prípravkom pribaliť aj mastnejší krém na ošetrenie citlivej detskej pokožky, balzam na pery a opaľovací krém s dostatočným UV faktorom, pretože ultrafialové žiarenie v horách je oveľa silnejšie.

Lyžiarsky výstroj, sánky alebo boby

Lyže, lyžiarky, prilba a lyžiarske oblečenie sú kľúčom k príjemnej a bezpečnej lyžovačke. Preto skontrolujte, či ste na nič nezabudli. Samozrejme, väčšina lyžiarskych stredísk umožňuje aj zapožičanie lyžiarskeho výstroja. Pre istotu si ale treba túto možnosť vopred overiť.

Pri rodinnej dovolenke s menšími deťmi nezabudnite dať do kufra sánky alebo boby, aby si mohli spolu s vami naplno užívať zasnežené kopce.

Funkčné oblečenie

Lyžiarsky overal alebo detský zimný overal, teplá čiapka, šál a rukavice sú samozrejmosťou. Počas zimy je vhodné oblečenie dieťaťa vrstviť, pričom prvú vrstvu v ideálnom prípade tvorí funkčná termobielizeň. Následne môžete dieťaťu obliecť teplú mikinu. Na ňu patrí už spomínaná kombinéza alebo overal z nepremokavých materiálov.