Zdieľať

Zdravie začína pohybom

V zdravom tele zdravý duch! Aj tento výrok potvrdzuje, že pohyb prospieva nášmu zdraviu, nie len fyzickému, ale aj duševnému. Aké všetky výhody prináša pohyb sa dozviete v článku.

Svetový deň – Pohybom ku zdraviu

Vedeli ste, že pravidelná a správne vykonávaná pohybová aktivita spojená s vyváženou stravou a zmenou životného štýlu pozitívne ovplyvňuje nie len hmotnosť, ale aj metabolizmus, psychický stav a fyzickú zdatnosť. Zdravý pohyb má navyše preventívny vplyv na rizikové faktory a choroby ako sú vysoký krvný tlak, osteoporóza, srdcovocievne ochorenia, imunitný systém, alebo cukrovka.

Ako sa udržiavať vo forme?

  • Zdravý pohyb a vyvážená strava je vhodná pre všetky vekové kategórie.
  • Pravidelný pohyb zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu. Funguje ako liek proti depresii a je účinnou prevenciou vzniku depresie. Zmierňuje strach, úzkosť a iné duševné ťažkosti a poruchy.
  • K lepším výsledkom prispieva pravidelne opakovaná a cieľavedomá aktivita.
  • Aj rýchla chôdza pomáha. Pravidelne a minimálne 3 krát týždenne po 30 minútách. Postupne môžete pravidelnosť zvyšovať aj na každý deň.
  • Nemusíte celé dni tráviť vo fitku, ani byť vrcholový športovec. Ak sa chcete cítiť zdravšie a niečo pre seba urobiť, úplne postačí aj chôdza, nordic walking, plávanie, bicyklovanie či beh v prírode.

Náš tip

Ak sa vyberiete na výlet, nezabúdajte na naše Cestovné poistenie. Navyše naši poistenci získavaju zľavu až 50% na toto poistenie.

Vyskúšajte aj jednoduché cviky na uvoľnenie svalstva každé ráno a sami uvidíte, že už po krátkom čase sa budete cítiť oveľa lepšie.

jednoduchý cvik na každé ráno

Union zdravotná poisťovňa pravidelne prináša zaujímavé informácie pre širokú verejnosť na témy týkajúce sa duševného zdravia.

 

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.