Zdieľať

Zdravie začína pohybom

V zdravom tele zdravý duch! Aj tento výrok potvrdzuje, že pohyb prospieva nášmu zdraviu, nie len fyzickému, ale aj duševnému. Aké všetky výhody prináša pohyb sa dozviete v článku.

Svetový deň – Pohybom ku zdraviu

Vedeli ste, že pravidelná a správne vykonávaná pohybová aktivita spojená s vyváženou stravou a zmenou životného štýlu pozitívne ovplyvňuje nie len hmotnosť, ale aj metabolizmus, psychický stav a fyzickú zdatnosť. Zdravý pohyb má navyše preventívny vplyv na rizikové faktory a choroby ako sú vysoký krvný tlak, osteoporóza, srdcovocievne ochorenia, imunitný systém, alebo cukrovka.

Ako sa udržiavať vo forme?

  • Zdravý pohyb a vyvážená strava je vhodná pre všetky vekové kategórie.
  • Pravidelný pohyb zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu. Funguje ako liek proti depresii a je účinnou prevenciou vzniku depresie. Zmierňuje strach, úzkosť a iné duševné ťažkosti a poruchy.
  • K lepším výsledkom prispieva pravidelne opakovaná a cieľavedomá aktivita.
  • Aj rýchla chôdza pomáha. Pravidelne a minimálne 3 krát týždenne po 30 minútách. Postupne môžete pravidelnosť zvyšovať aj na každý deň.
  • Nemusíte celé dni tráviť vo fitku, ani byť vrcholový športovec. Ak sa chcete cítiť zdravšie a niečo pre seba urobiť, úplne postačí aj chôdza, nordic walking, plávanie, bicyklovanie či beh v prírode.

Náš tip

Ak sa vyberiete na výlet, nezabúdajte na naše Cestovné poistenie. Navyše naši poistenci získavaju zľavu až 50% na toto poistenie.

Vyskúšajte aj jednoduché cviky na uvoľnenie svalstva každé ráno a sami uvidíte, že už po krátkom čase sa budete cítiť oveľa lepšie.

jednoduchý cvik na každé ráno

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.