Zdravé reči #96: Bolesť kolien

Podcast - Bolesti kolien
Vypočujte si 96. diel nášho podcastu Zdravé reči o bolesti kolien.
Podcast - Bolesti kolien

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Aj športy potrebujú patričnú pozornosť a výstroj. V opačnom prípade si koledujeme o problémy. Lockdowny s homeoffice podnietili mnohých ľudí k nárazovému športovaniu, na ktoré neboli zvyknutí. Žiadna rozcvička, žiadny dohľad odborníka. To malo za následok nepríjemné bolesti kĺbov a svalové dysbalancie.

Bolesť možno pociťovať pri pohybe, ale aj v prípade, ak človek žiadnu fyzickú aktivitu nevykonáva. V druhom prípade ide najčastejšie o dôsledok degeneratívneho problému. Tak, či onak, našim kĺbom, a teda i kolenám, by sme mali venovať patričnú pozornosť.

Ako bolesti kolien predchádzať, ako k nej pristupovať a prečo je dôležité cvičiť pod dohľadom odborníka, nám prezradí fyzioterapeut Marcel Duda.

Príspevok

Prispejeme vám 50 % z ceny vakcín Prevenar 13 a Pneumovax 23.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 96. dielu podcastu Zdravé rečí o bolesti kolien klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Lucia Štálniková