Zdieľať

Zdravé reči #87: Výživové doplnky a imunita

Vyzivove doplnky a imunita
Vypočujte si 87. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete sa, ktoré vitamíny a stopové prvky si dopriať formou výživových doplnkov.
Vyzivove doplnky a imunita

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Po vitamíne C spoznáme sériu ďalších. Vitamínový deficit totiž môže v našom organizme vyvolať sériu problémov, a preto je dôležité venovať vitamínom a ostatným dôležitým stopovým prvkom patričnú pozornosť.

Ani s vitamínmi to však netreba preháňať. Aj tu platí staré známe, všetkého veľa škodí. Snáď najdôležitejšou funkciou vitamínov a stopových prvkov je tá antioxidačná. Náš organizmus je vďaka nim chránený pred nebezpečnými voľnými radikálmi.

Zorientujte sa s nami medzi jednotlivými vitamínmi a prvkami. Ako a ktoré si dopriať, hladinu ktorých pravidelne sledovať už pred narodením a ako si dopomôcť k ich dostatočnému príjmu nielen vo forme pestrej stravy, nám prezradí MUDr. Melita Hromadová, CSc, odborníčka na suplementácie v prevencii. 

0 %
Príspevok

Prispejeme vám 50 % z ceny vakcín Prevenar 13 a Pneumovax 23.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 87. dielu podcastu Zdravé rečí o výživových doplnkoch a imunite kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.