Atoms/icons/24/grey/info-24

Vážení partneri, dňa 6. decembra 2023 budú niektoré naše IT systémy nedostupné približne od 18:00 do 18:30 h. V prípade, že budete mať problém s dostupnosťou našich služieb aj po tomto čase, kontaktujte, prosím, vašich partnerov u nás.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #86: Vitamín C

vitamin C
Vypočujte si 86. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete a všetko o vitamíne C.
vitamin C

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Vitamín C je najdôležitejším vitamínom v ľudskom tele. Potrebuje ho každá naša bunka a zároveň chráni ostatné vitamíny. Kyselina askorbová, ako sa vitamín C tiež nazýva, sa stará o správny chod našich biochemických procesov. Fungovať bez neho teda nie je možné.

Napriek tomu si ho naše telo nedokáže vyprodukovať samostatne, odkázaní sme na jeho zdroje vo forme stravy. V ovocí a zelenine je ho však za posledné polstoročie výrazne menej. Optimálna denná dávka vitamínu C je pri dospelej osobe 80-100 mg.

Ako a z čoho ho efektívne prijímať, čo si máme myslieť o intravenóznom podávaní vitamínu C a prečo si ho vedia kozy vyprodukovať samy? Všetko potrebné o vitamíne C nám prezradí MUDr. Vladislav Abaffy, zo súkromného zdravotníckeho strediska Hippokrates.

0 %
Príspevok

Vrátime vám 50 % z ceny očkovania proti pneumokokom.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 86. dielu podcastu Zdravé rečí o vitamíne C klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková