Atoms/icons/24/grey/info-24
…..
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #79: Cholesterol

cholesterol
Vypočujte si 79. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete a všetko o cholesterole.
cholesterol

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Cholesterol nie je naším nepriateľom ani strašiakom. Bez neho by nedochádzalo k mnohým dôležitým procesom v našom tele. Napríklad k syntéze steroidných hormónov, k syntéze vitamínu D a podobne. Je však veľmi dôležité poznať hladinu svojho cholesterolu. Celkový by nemal byť vyšší ako 5,2 mmol/l. Ešte lepšie je, ak je táto hodnota o čosi nižšia. V prípade, ak ide o vyššiu hladinu, cholesterol môže v našom telen napáchať viac škody ako osohu. 

Ohrození sú najmä ľudia, ktorí mali v rodine predkov s ochoreniami kardiovaskulárneho systému. K ideálnej úrovni cholesterolu napomáha nielen zdravá strava, ale výrazným spôsobom aj pohyb. Preto by sme k nemu mali pravidelne viesť naše deti. 

Všetko dôležité na tému cholesterol nám prezradí MUDr. Melita Hromadová, CSc., odborný konzultant firmy VIANUTRA a autorka viac ako 100 odborných publikácií a článkov.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 78. dielu podcastu Zdravé rečí o detských ochoreniach srdca kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

 

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.