Atoms/icons/24/grey/info-24

Vážení partneri, dňa 6. decembra 2023 budú niektoré naše IT systémy nedostupné približne od 18:00 do 18:30 h. V prípade, že budete mať problém s dostupnosťou našich služieb aj po tomto čase, kontaktujte, prosím, vašich partnerov u nás.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #107: Syndróm karpálneho tunela

ZR_107_Syndróm karpálneho tunela
Vypočujte si 107. diel nášho podcastu Zdravé reči o syndróme karpálneho tunela.
ZR_107_Syndróm karpálneho tunela

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Môže vás zaskočiť pri otváraní dverí, počas pitia vody z pohára… Syndróm karpálneho tunela je dnes často sa vyskytujúcim problémom nielen u športovcov, ale aj u bežných ľudí, ktorí denne pracujú napríklad s počítačom, prípadne svoju ruku nerovnomerne zaťažujú.

Typickým príznakom je tŕpnutie prvých troch prstov na ruke. Často dáva o sebe vedieť uprostred noci silnou bolesťou, ktorá môže pripomínať zápalové ochorenie.

Akým spôsobom syndróm karpálneho tunela liečiť a ako sa natrvalo zbaviť bolesti, nám prezradí neurologička MUDr. Terézia Macková zo SZC Hippokrates.

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu 15 % na 30-dňové MoveON členstvo. Získate tak neobmedzený prístup ku všetkým video tréningom Lei Grančič. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 107. dielu podcastu Zdravé reči o syndróme karpálneho tunela kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová