Zdieľať

Zdravé reči #103: Problémové platničky

ZR_103_Problemove platnicky
Vypočujte si 103. diel nášho podcastu Zdravé reči o problémových platničkách.
ZR_103_Problemove platnicky

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Prudká a intenzívna bolesť vystreľujúca do rôznych častí tela. V niektorých prípadoch môže pripomínať aj infarkt. Medzistavcové platničky vedia skutočne potrápiť. Najmä v tom prípade, ak dôjde k ich vysunutiu a následnému tlaku na nervy.

Ide o mäkké štruktúry, ktoré sa nachádzajú medzi jednotlivými stavcami chrbtice. Spájajú ich a prerozdeľujú tlak, pomáhajú tlmiť nárazy. K ich poškodeniu dochádza najmä v dôsledku nesprávneho zaťažovania chrbtice. Najčastejšie je to pri bežných činnostiach v práci, v záhrade, pri športe. Prevenciou sú výživové doplnky a cvičenie.

O akútnych bolestiach, chronickom ochorení a tipoch, ako zlepšiť stabilitu a držanie tela, nám porozpráva fyzioterapeutka Mgr. Helena Škultétyová, zo súkromného zdravodníckeho centra Hippokrates.

0 %
Zľava

Máme pre vás zľavu 15 % na 30-dňové MoveON členstvo. Získate tak neobmedzený prístup ku všetkým video tréningom Lei Grančič. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 103. dielu podcastu Zdravé rečí o problémových platničkách klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.