Zdieľať

Zdravá duša #47: Ako nám neuropsychológia pomáha vnímať svet?

ZD_47-Neuropsychológia
Vypočujte si 47. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme neuropsychológie.
ZD_47-Neuropsychológia

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Ľudský mozog je symbolom logiky či inteligencie. Ako by malo vyzerať jeho správne fungovanie? Mali by sme zbystriť pozornosť, ak začneme zabúdať alebo nám vypadávajú slová? Vzťah medzi mozgom, psychickými funkciami a správaním skúma neuropsychológia. 

V čom spočíva práca klinickej neuropsychologičky a kedy ju vyhľadať približuje Mgr. Petra Brandoburová, PhD., z katedry psychológie UK.

V podcaste sa dozviete aj:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 47. dielu podcastu Zdravá duša, Neuropsychológia, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.