Zdieľať

Zdravá duša #42: Ako pomôcť seniorom prijať nový domov

ZD_42-Nový domov pre seniorov
Vypočujte si 42. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme nového domova pre seniorov.
ZD_42-Nový domov pre seniorov

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Seniorsky vek prináša svoje úskalia. Vekom sa môže zhoršovať zdravie i mobilita a zvyšovať odkázanosť na pomoc blízkych. Na vidieku je ešte stále bežné, že rodiny žijú vo viacgeneračných domoch a vedia sa o svojich starších príbuzných postarať.  V mestách už takáto starostlivosť často nie je možná alebo je časovo a organizačne veľmi náročná.

Aké sú v súčasnosti možnosti starostlivosti o seniorov? Či je treba vnímať umiestnenie seniora v domove ako odkladanie a ako sa dá pracovať s emóciami a prijatím zmeny v podobe nového domova pre seniorky a seniorov sa porozprávame s Mgr. Lukášom Behúlom z Centra Memory.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Instagrame

Sledujte náš kanál pre duševné zdravie na Instagrame, ktorý je plný užitočného a zaujímavého obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 42. dielu podcastu Zdravá duša, nový domov pre seniorov, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.