Zdieľať

Zdravá duša #36: Zelená zelenine. Alebo ako doslova zachránila život človeka

ZD_36 - Zelená zelenine
Vypočujte si 36. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme významu zdravej stravy pre duševné zdravie.
ZD_36 - Zelená zelenine

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Na naše psychické zdravie majú vplyv tri piliere, pohyb, spánok a strava. A práve strave sme sa venovali na evente Zdravé reči LIVE v Poprade, kde sa s nami o svoj príbeh podelil náš hosť, uznávaný gastroenterológ Ladislav Kužeľa.

Ladislav prežil vážne kardiovaskulárne ochorenie, čo ho viedlo k zmene spôsobu stravovania, ktorá mala významný vplyv na jeho zdravotný stav. Už dlhé roky edukuje ľudí, ako zdravo nielen žiť, ale aj zdravo jesť. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 36. dielu podcastu Zdravá duša, o vplyve rozmanitej stravy na psychiku, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.