Zdieľať

Zdravá duša #34: Prinavrátenie sebavedomia po rakovine prsníka

ZD_34_Prinavrátenie sebavedomia po rakovine prsníka
Vypočujte si 34. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme prinavrátenia sebavedomia po rakovine prsníka.
ZD_34_Prinavrátenie sebavedomia po rakovine prsníka

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Nasledujúca epizóda bola nahrávaná mimo štúdia, na podujatí Zdravé reči LIVE, priamo v popradskej Aréne. Bol to veľký zážitok. O svoj príbeh sa s nami podelila aj onkologická pacientka Zuzka Gondoľová, ktorej patrí náš veľký obdiv.

Pri preventívnom samovyšetrení prsníkov zistila, že niečo nie je v poriadku a následná lekárska prehliadka jej zmenila život. Bola jej diagnostikovaná rakovina prsníka. Cítila nespravodlivosť a zlosť, no nedala sa odradiť. 

Na zvládnutie tohto náročného obdobia nemusí byť človek sám. Ľubka Slatina, nám pripomenula, že pomocnú ruku nájdete aj v Lige proti rakovine.

O možnostiach prinavrátenia ženského sebavedomia po rakovine prsníka nám priblížil renomovaný plastický chirurg MUDr. Marián Koperniech. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Atoms/icons/80/grey-green/prerodiny-80

BRCAscreen test na odhalenie rakoviny prsníka

Máte v rodine rakovinu prsníka? Ako jediná zdravotná poisťovňa vám zaplatíme test, ktorý odhalí, či ste zdedili predispozície na toto ochorenie. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 34. dielu podcastu Zdravá duša, o prinavrátení sebavedomia po rakovine prsníka, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.