Zdieľať

Zdravá duša #31: Rodina alkoholika

ZD_31 - Rodina alkoholika
Vypočujte si 31. diel podcastu Zdravá duša, v ktorej sa venujeme téme spoluzávislých rodín.
ZD_31 - Rodina alkoholika

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Závislosť je choroba, ktorá sa vyvíja dlhodobo. Závislý človek svojím správaním ovplyvňuje rodinu, nielen sociálne a finančne, ale výrazný vplyv má aj na fyzické a psychické zdravie členov domácnosti. 

Žiť so závislým človekom je náročné a často práve rodina začne za závislého preberať zodpovednosť za návrat k pôvodnému životu a stáva sa tak spoluzávislou.  

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Ako bojovať so závislosťou v rodine a najmä ako proti nej bojovať spoločne, nám prišli prezradiť Mgr. PhDr. Vladimír Stanislav, PhD., MPH, riaditeľ OLÚP, n.o. Predná Hora a Mgr. Peter Knapík námestník pre psychologicko-psychoterapeutickú starostlivosť OLÚP, n.o. Predná Hora.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 31. dielu podcastu Zdravá duša, o spoluzávislosti rodín závislých, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.