Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #31: Rodina alkoholika

ZD_31 - Rodina alkoholika
Vypočujte si 31. diel podcastu Zdravá duša, v ktorej sa venujeme téme spoluzávislých rodín.
ZD_31 - Rodina alkoholika

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Závislosť je choroba, ktorá sa vyvíja dlhodobo. Závislý človek svojím správaním ovplyvňuje rodinu, nielen sociálne a finančne, ale výrazný vplyv má aj na fyzické a psychické zdravie členov domácnosti. 

Žiť so závislým človekom je náročné a často práve rodina začne za závislého preberať zodpovednosť za návrat k pôvodnému životu a stáva sa tak spoluzávislou.  

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Ako bojovať so závislosťou v rodine a najmä ako proti nej bojovať spoločne, nám prišli prezradiť Mgr. PhDr. Vladimír Stanislav, PhD., MPH, riaditeľ OLÚP, n.o. Predná Hora a Mgr. Peter Knapík námestník pre psychologicko-psychoterapeutickú starostlivosť OLÚP, n.o. Predná Hora.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 31. dielu podcastu Zdravá duša, o spoluzávislosti rodín závislých, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.