Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #31: Rodina alkoholika

ZD_31 - Rodina alkoholika
Vypočujte si 31. diel podcastu Zdravá duša, v ktorej sa venujeme téme spoluzávislých rodín.
ZD_31 - Rodina alkoholika

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Závislosť je choroba, ktorá sa vyvíja dlhodobo. Závislý človek svojím správaním ovplyvňuje rodinu, nielen sociálne a finančne, ale výrazný vplyv má aj na fyzické a psychické zdravie členov domácnosti. 

Žiť so závislým človekom je náročné a často práve rodina začne za závislého preberať zodpovednosť za návrat k pôvodnému životu a stáva sa tak spoluzávislou.  

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Ako bojovať so závislosťou v rodine a najmä ako proti nej bojovať spoločne, nám prišli prezradiť Mgr. PhDr. Vladimír Stanislav, PhD., MPH, riaditeľ OLÚP, n.o. Predná Hora a Mgr. Peter Knapík námestník pre psychologicko-psychoterapeutickú starostlivosť OLÚP, n.o. Predná Hora.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Facebooku

Pridajte sa do facebookej skupiny Union pre zdravú dušu, ktorá obsahuje množstvo zaujímavého a užitočného obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 31. dielu podcastu Zdravá duša, o spoluzávislosti rodín závislých, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?