Zdieľať

Zdravá duša #30: Sny

ZD_30 - Sny
Vypočujte si 30. diel podcastu Zdravá duša, v ktorej sa venujeme snívaniu a tomu, aký vplyv majú sny na naše duševné zdravie.
ZD_30 - Sny

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Sny sú výtvorom našej fantázie. Snívajú sa nám každú noc a môžu v nás vyvolať rôzne pocity. Mnoho psychologických škôl so snami pracuje ako s dôležitou súčasťou terapie. Analyzujú čo sen naznačuje alebo zrkadlí. Svoje sny si sčasti vieme zanalyzovať aj sami.   

O snoch, o ich význame, vplyve emócií na ne a potrebe spánku, sme sa rozprávali s MUDr. Andreou Heretikovou Marsalovou z ambulancie psychológie a psychoterapie v Bratislave.

V nasledujúcom diele podcastu sa dozviete:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 30. dielu podcastu Zdravá duša, o vplyve snov na duševné zdravie, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.