Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #28: Obsedantno-kompulzívna porucha I.

ZD_28 – Obsedantno-kompulzívna porucha I.
Vypočujte si 28. diel podcastu Zdravá duša, prvú časť minisérie, v ktorej sa venujeme obsedantno-kompulzívnej poruche.
ZD_28 – Obsedantno-kompulzívna porucha I.

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Obsedantno-kompulzívna porucha (Obsessive Compulsive Disorder OCD). Za týmto pojmom sa skrýva chronické, dlhotrvajúce duševné ochorenie, ktoré vyvoláva v človeku vtieravé nežiadúce myšlienky, či potrebu opakovane vykonávať tú istú činnosť.

V prvom príbehu venovanom obsedantno-kompulzívnej poruche boli pre nášho hosťa Róberta spomienky na vyhrážky o pekle v detstve a neskôr výčitky z vlastných neuvážených činov pravdepodobne prvým spúšťačom neskoršie vyvinutej poruchy. Pocity, že niekomu ublížil alebo mienka o sebe, že je zlý a pôjde do pekla potláčal rôznymi myšlienkami i činnosťami.

Vďaka nastavenej liečbe odborníkmi si dnes náš respondent užíva rodinný život s manželkou aj s malou dcérkou. Je stotožnený s tým že má OCD a berie to ako svoju súčasť.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

V prvej časti venovanej tejto diagnóze sa s nami podelil o svoj životný príbeh pán Róbert s diagnostikovanou OCD.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Facebooku

Pridajte sa do facebookej skupiny Union pre zdravú dušu, ktorá obsahuje množstvo zaujímavého a užitočného obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 28. dielu podcastu Zdravá duša, životný príbeh s diagnostikovanou OCD, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.