Atoms/icons/24/grey/info-24

V sobotu 30. septembra máme pre vás otvorené pobočky v Bratislave v čase od 8:00 do 20:00 hod; ostatné pobočky v čase od 8:00 do 14:00 hod. Príďte sa prepoistiť osobne alebo volajte callcentrum v čase od 8:00 do 13:00 hod. 

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #28: Obsedantno-kompulzívna porucha I.

ZD_28 – Obsedantno-kompulzívna porucha I.
Vypočujte si 28. diel podcastu Zdravá duša, prvú časť minisérie, v ktorej sa venujeme obsedantno-kompulzívnej poruche.
ZD_28 – Obsedantno-kompulzívna porucha I.

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Obsedantno-kompulzívna porucha (Obsessive Compulsive Disorder OCD). Za týmto pojmom sa skrýva chronické, dlhotrvajúce duševné ochorenie, ktoré vyvoláva v človeku vtieravé nežiadúce myšlienky, či potrebu opakovane vykonávať tú istú činnosť.

V prvom príbehu venovanom obsedantno-kompulzívnej poruche boli pre nášho hosťa Róberta spomienky na vyhrážky o pekle v detstve a neskôr výčitky z vlastných neuvážených činov pravdepodobne prvým spúšťačom neskoršie vyvinutej poruchy. Pocity, že niekomu ublížil alebo mienka o sebe, že je zlý a pôjde do pekla potláčal rôznymi myšlienkami i činnosťami.

Vďaka nastavenej liečbe odborníkmi si dnes náš respondent užíva rodinný život s manželkou aj s malou dcérkou. Je stotožnený s tým že má OCD a berie to ako svoju súčasť.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

V prvej časti venovanej tejto diagnóze sa s nami podelil o svoj životný príbeh pán Róbert s diagnostikovanou OCD.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 28. dielu podcastu Zdravá duša, životný príbeh s diagnostikovanou OCD, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.