Zdieľať

Zdravá duša #26: Je v poriadku nebyť mamou

ZD_26 – Je v poriadku nebyť mamou
Vypočujte si 26. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme rozhodnutiu žien nemať deti a dôvodom, prečo je to v poriadku.
ZD_26 – Je v poriadku nebyť mamou

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Spoločnosť je stereotypne nastavená tak, že každá žena chce byť matkou a časom sa ňou aj stane a táto rola je pre ňu životným naplnením. Ak sa však žena, resp. partneri rozhodnú inak, stretáva sa často s neporozumením a odsudzovaním. 

Doba sa však od čias kedy táto predstava platila mení. Aj pohľad na naplnenie života, rodičovstvo a materstvo. Pre niektorých je bezdetnosť výsledkom nepriaznivých životných okolností, pre niektorých ich vlastné rozhodnutie. 

Je normálne deti mať, mať ich viac alebo len jedno, dokonca túto voľbu aj oľutovať, rovnako ako ich nemať vôbec. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Prečo je nebyť mamou v poriadku nám prezradila výkonná riaditeľka Centra Nádej Adriana Havašová.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 26. dielu podcastu Zdravá duša o tom, že rozhodnutie nebyť mamou je v poriadku, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.