Zdieľať

Zdravá duša #25: Ghosting

ZD_25_ Ghosting
Vypočujte si 25. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme pasívnemu spôsobu ukončenia vzťahu - ghostingu.
ZD_25_ Ghosting

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Fenomén dnešnej doby, kedy jedna osoba preruší kontakt a komunikáciu bez varovania, z minúty na minútu. Mnohí z nás sa s ghostingom stretli. Či už to bolo z našej strany alebo sa niekto odmlčal nám.  

S rozvojom sociálnych sietí sa ghosting dostáva čoraz viac do popredia. Rozchod samotný je pre nás nepríjemný, o to horšie znášame, ak ostaneme bez odpovede. Začíname si vytvárať vlastné scenáre, spochybňovať svoje správanie a naše sebavedomie môže byť výrazne ovplyvnené.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Prečo sa ľudia rozchádzajú takýmto spôsobom a ako si všímať prvotné impulzy ghostingu, nám upresnila psychologička MSc. Denisa Debrecká. 

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 25. dielu podcastu Zdravá duša o tom, ako dokáže ghosting ovplyvniť naše sebavedomie, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.