Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #20: Ako pristupovať k neistote

ZD_20_ Ako pristupovať k neistote
Vypočujte si 20. diel podcastu Zdravá duša a dozviete sa ako pristupovať k neistote.
ZD_20_ Ako pristupovať k neistote

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Dostali sme sa pod tlak, ktorý v nás vyvolal vnútorný konflikt. Ten sa prejavuje celou škálou emócií. Pociťujeme žiaľ, úzkosť, obavy, ale aj radosť a lásku. Máme radi komfortnú zónu, stabilitu. Ponúkajú nám pocit istoty, že ak sa niečo stane, vždy sa o nás niekto postará.

Ak ale stratíme pevnú pôdu pod nohami, je pochopiteľné, že máme strach a hľadáme vinníka. Je veľmi dôležité, aby rodina, prípadne komunity držali pokope. Aby sme sa vrátili k ľudskosti.

Pandémia nás už naučila žiť v kríze, treba z toho čerpať. Dnes už vieme lepšie narábať s neistotou. Máme zdravší postoj k obmedzeniam a k starostlivosti o seba samého. Ešte stále však musíme popracovať na svojich emóciách a ich vyjadrovaní. Najmä teraz, keď je v našom svete kríza vyvolaná vojnou. Ako sa v tom celom zorientovať a na čo sa zamerať, nám prezradí hlbinná terapeutka PhDr. Radoslava Olajos.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Facebooku

Pridajte sa do facebookej skupiny Union pre zdravú dušu, ktorá obsahuje množstvo zaujímavého a užitočného obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 20. dielu podcastu Zdravá duša o prístupe k neistote kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?