Zdieľať

Zdravá duša #20: Ako pristupovať k neistote

ZD_20_ Ako pristupovať k neistote
Vypočujte si 20. diel podcastu Zdravá duša a dozviete sa ako pristupovať k neistote.
ZD_20_ Ako pristupovať k neistote

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Dostali sme sa pod tlak, ktorý v nás vyvolal vnútorný konflikt. Ten sa prejavuje celou škálou emócií. Pociťujeme žiaľ, úzkosť, obavy, ale aj radosť a lásku. Máme radi komfortnú zónu, stabilitu. Ponúkajú nám pocit istoty, že ak sa niečo stane, vždy sa o nás niekto postará.

Ak ale stratíme pevnú pôdu pod nohami, je pochopiteľné, že máme strach a hľadáme vinníka. Je veľmi dôležité, aby rodina, prípadne komunity držali pokope. Aby sme sa vrátili k ľudskosti.

Pandémia nás už naučila žiť v kríze, treba z toho čerpať. Dnes už vieme lepšie narábať s neistotou. Máme zdravší postoj k obmedzeniam a k starostlivosti o seba samého. Ešte stále však musíme popracovať na svojich emóciách a ich vyjadrovaní. Najmä teraz, keď je v našom svete kríza vyvolaná vojnou. Ako sa v tom celom zorientovať a na čo sa zamerať, nám prezradí hlbinná terapeutka PhDr. Radoslava Olajos.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 20. dielu podcastu Zdravá duša o prístupe k neistote kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.