Zdieľať

Všetko, čo by ste mali vedieť o SMS poistení

Dnešná doba je možno rýchla a uponáhľaná, no jednu vec jej nemožno uprieť. Možnosť vybaviť obrovské množstvo záležitostí v priebehu niekoľkých minút. Áno, napríklad aj cestovné poistenie, a to odoslaním jedinej SMS správy!

Cestovné poistenie by malo byť neodmysliteľnou súčasťou cestovnej predprípravy každého z nás. Avšak pri tom množstve záležitostí, ktoré je poväčšine potrebné pred cestou zariadiť, si jeho uzavretie mnohí nechávajú na poslednú chvíľu, prípadne naň zabudnú úplne.

SMS poistenie rieši presne tento problém. Či už sedíte v aute s rodinou, smerujúc v ústrety novým dobrodružstvám, alebo čakáte na letisku, ešte vždy máte možnosť uzavrieť plnohodnotné cestovné poistenie pomocou SMS správy. Poistenie do zahraničia je platné už dve hodiny po jeho uzatvorení.  Poistenie na Slovensku je dokonca platné v sekunde odoslania SMS!

Pri ceste do zahraničia

V tomto prípade máte možnosť uzavrieť dva typy cestovných poistení:

 • Poistenie typu A – predstavuje poistenie liečebných nákladov v zahraničí s nonstop asistenčnými službami a neobmedzeným poistným krytím. Tento typ poistenia slúži na krytie nákladov spojených s ošetrením, liečbou alebo hospitalizáciou v zahraničí, ktoré preplatíme v plnej výške.

 • Poistenie typu B – zahŕňa komplexné cestovné poistenie do zahraničia, ktoré okrem neobmedzeného krytia liečebných nákladov obsahuje aj poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu či úrazové poistenie a poistenie nákladov na pomoc v prípade horskej záchrannej akcie.

Pri ceste na území Slovenska

Ak cestujete po Slovensku, máte na výber z nasledujúcich možností:

 • Poistenie typu C  – predstavuje poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby s poistným krytím až 20 000 EUR, ktoré slúži na úhradu technických nákladov pri záchrannej akcii Horskej záchrannej služby v slovenských horách.

 • Poistenie typu D – komplexné cestovné a horské poistenie, ktoré okrem nákladov na zásah Horskej záchrannej služby obsahuje navyše aj poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu a úrazové poistenie.

Výhody SMS poistenia

SMS poistenie so sebou prináša rôzne výhody.

Jednou z nich je napríklad rozsiahla územná platnosť, čiže nech cestujete kamkoľvek, poistenie liečebných nákladov a komplexné cestovné poistenie do zahraničia platí na celom svete. Tuzemské cestovné poistenie a poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby platí na území celého Slovenska, teda v horských oblastiach, v ktorých Horská záchranná služba pôsobí.

Športovci a bežní turisti sa už viac nemusia trápiť tým, akú rizikovú skupinu si zvoliť. Naše SMS poistenie automaticky kryje následky udalostí, ktoré nastávajú pri bežných turistických aktivitách, ale aj pri rekreačných, zimných či rizikových športoch.

Pri našom SMS poistení neplatia žiadne vekové obmedzenia. Tým pádom môžete poistiť rýchlo a pohodlne dieťa, dospelú osobu, ale aj seniorov vo vyššom veku.

Ďalšou z neprehliadnuteľných výhod SMS poistenia je jeho priaznivá cena. Napríklad poistenie liečebných nákladov v zahraničí spolu s asistenčnými službami, ktoré je vhodné pre turistov, j športovcov a zároveň platí na celom svete, si uzatvoríte za 2,20 EUR na deň. Ak si poistíte náklady na zásah Horskej záchrannej služby, zaplatíte 0,80 EUR na deň. V prípade, že si uzatvárate poistenie z územia Slovenskej republiky, neplatíte okrem ceny poistenia nič navyše. Platba poistenia prebieha automatickým znížením kreditu z vašej SIM karty, prípadne ju uhradíte vo faktúre vášho mobilného operátora. 

 

Ako si uzavrieť SMS poistenie

Nie je to nič zložité. Stačí, ak pošlete SMS správu na číslo 6655 v nasledovnom tvare:

Meno Priezvisko Rodné číslo Dátum od Dátum do Typ poistenia.

V prípade nejasností môžete bezplatne poslať prázdnu SMS na číslo 6655 a bude vám zdarma spätne zaslaný návod, ako si poistenie prostredníctvom SMS uzatvoriť.

Najjednoduchší spôsob uzavretia poistenia tohto typu je prostredníctvom mobilnej aplikácie Union SMS mobilné postenie, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť a je dostupná pre operačný systém Android aj iOS. Keďže aplikácia funguje i bez internetového pripojenia, týmto spôsobom budete mať možnosť poistiť sa naozaj kedykoľvek. Zároveň získate prístup k všetkým dôležitým číslam, histórii poistení, ale aj aktuálnemu cenníku našich produktov. Veľmi užitočný je aj adresár, kde môžete mať uložené svoje osobné údaje aj údaje svojich blízkych. To dokáže skrátiť čas na uzatvorenie poistenia doslova na pár sekúnd.

Poistenie pred cestou už viac nemusí predstavovať nepríjemnú povinnosť. Stačí naozaj len pár minút na to, aby ste chránili seba a svojich blízkych. A ruku na srdce. Len ťažko si predstaviť užitočnejšie investovaný čas.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

 • iPhone 14;
 • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
 • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

 • Udržateľné investície a obchodné operácie.
 • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
 • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
 • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
 • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
 • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
 • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.