4 najkrajšie túry v Západných a Vysokých Tatrách, kde nestretnete takmer nikoho

túry v Západných a Vysokých Tatrách

Nemusíte cestovať za hranice, aby ste zažili dovolenku, na ktorú sa nezabúda. Navštívte najnavštevovanejší slovenský región a užite si fascinujúce prírodné scenérie, nekonečné ticho a pokoj prerušovaný spevom vtákov, zurčiacim potokom či šumom lístia.

4 tipy na najkrajšie túry, kde si užijete pokoj

Presvedčte sa na vlastnej koži, že Západné a Vysoké Tatry ponúkajú nielen frekventované turistické chodníky, ale aj také, kde stretnete ľudí pomenej. Vychutnávajte si nekonečný pokoj a fascinujúcu prírodu.

Nezabúdajte, že opatrnosti v horách nie je nikdy dosť a zíde sa vám cestovné poistenie online. Ktorú trasu sa vám oplatí zdolať?

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_do_hor-80

Vyrazte do hôr poistení

Na vybrané dni alebo celý rok. Pre rekreačných turistov aj adrenalínových športovcov. Zásah horskej záchrannej služby, poistenie úrazu, batožiny a iné.

Baranec

Ak si neviete vybrať, ktorý vrchol Západných Tatier navštíviť ako prvý, skúste začať tretím najvyšším v tejto oblasti. Je ním Baranec ležiaci vo výške 2 185 metrov nad morom. Uchváti vás výhľadom, ktorý sa navždy vryje do vašich spomienok.

Na Baranec sa môžete vybrať tromi trasami. Zo Žiarskeho sedla to zvládnete za hodinu a pol, z Úzkej doliny za štyri hodiny a zo Žiarskej doliny takisto za necelé štyri hodiny.

Najrýchlejší je turistický chodník zo Žiarskej doliny, ktorý sa však vyznačuje náročnosťou, pretože prevýšenie je 1 280 metrov. Vyzbrojte sa dostatočnou dávkou energie a chuti prekonávať vlastné limity. Odmenou vám budú prekrásne prírodné zákutia a pohľady na svište či kamzíky.
Vzhľadom na náročnosť trasy je vhodné pred výstupom uzatvoriť cestovné poistenie. Dodá vám to pocit istoty a bezpečia.

Ostrý Roháč

Túžite po turistike s prívlastkom najkrajšia, najatraktívnejšia a najnáročnejšia v časti Západných Tatier? V tom prípade si to vyšliapte na Ostrý Roháč ležiaci v nadmorskej výške 2 088 metrov.

Ak sa nezľaknete náročnej trasy, čakajú na vás fascinujúce výhľady. Pokocháte sa pohľadom na Volovec, Plačlivé, Roháčske či Jamnické plesá v dolinách. Výstup je vhodné absolvovať za priaznivých poveternostných podmienok s uzatvorením poistenia do hôr.

Za pár minút to zvládnete cez online poistenie. S týmto vedomím sa vám budú reťaze v ťažšie prístupnom teréne zdolávať ľahšie.

Na túru sa môžete vydať z Jamnického sedla, alebo Plačlivého v lete, ale aj na jeseň, keď je počasie stabilnejšie.

Batizovské pleso

Ak navštevujete Vysoké Tatry pravidelne, Popradské či Štrbské pleso sa pre vás pomaly, ale isto stávajú všednými. Skvelé je, že Vysoké Tatry ponúkajú niekoľko ďalších fascinujúcich plies. Jedným z nich je to Batizovské.

Nachádza sa v nadmorskej výške 1 884 metrov. Disponuje rozlohou takmer 3,5 hektára a hĺbkou 10,5 metra. Situované je v Batizovskej doline pod Gerlachom a Končistou.

Aj v tomto prípade máte na výber viacero trás líšiacich sa dĺžkou či náročnosťou výstupu. Jednou z možností je Tatranská Polianka, z ktorej si to zamierite smerom na Sliezsky dom a potom k plesu. Ísť sa dá aj z Popradského plesa či Vyšných Hágov.

Náučný chodník Monkova dolina

Možno sa chystáte do Tatier po dlhšom čase a s kondičkou aj chuťou zdolávať náročný horský terén je to u vás trochu poslabšie. Nevadí, pretože Tatry sú pre všetkých. Dobrou voľbou pre vás môže byť Náučný chodník Monkova dolina, dlhý približne šesť kilometrov, charakterizovaný ako stredne náročný.

Túra trvá približne štyri hodiny. Počas nej si môžete oddýchnuť na niektorej zo zastávok s informačnými tabuľami a zároveň sa dozviete zaujímavé informácie.