Atoms/icons/24/grey/info-24
…..
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Prírodné živly, ale aj vytečená práčka – toto sú najčastejšie typy škôd na majetku

škody na majetku zo záplav
Prírodné živly, ale aj vytečená práčka – toto sú najčastejšie typy škôd na majetku Prírodné živly bývajú nevyspytateľné počas celého roka a je pritom prakticky úplne jedno, v ktorej časti Slovenska bývate. Rovnako nepríjemnosti s prasknutým potrubím či vytečenou práčkou sa môžu stať komukoľvek. Ako ochránite svoj majetok, aby vás náklady na opravu nezruinovali?
škody na majetku zo záplav
V článku si prečítate:

Víchrice a krupobitie, ktoré ničia strechy a obklady domov, záplavy a povodne, ktoré vytopia pivnice a domácnosti. To sú najčastejšie príčinou škôd napáchaných prírodnými živlami na majetku ľudí po celom Slovensku.

Záplavy a povodne hrozia takmer všade

Ak ste si mysleli, že vám také čosi nehrozí, pretože nebývate v rizikovej oblasti, či v bezprostrednej blízkosti rieky alebo potoka, môžete sa veľmi mýliť. Záplavy sa totiž veľmi často objavujú v novozastavaných oblastiach na rovine, kde boli predtým polia. Pri veľmi intenzívnych zrážkach, ktoré sa počas roka objavujú môže dôjsť k záplave aj v týchto oblastiach, kedy voda nestihne vsakovať do pôdy. 

Krupobitie sprevádzané silným vetrom v júli 2023 spôsobilo majiteľom domov na východnom Slovensku veľké škody, ale vďaka poisteniu mohli finančne pokryť náklady na opravu striech, roliet a markíz, okien a dverí či obvodových plášťov. Poskytli sme im poistné plnenie priemernej v sume šesťtisíc eur.

Aké poistenie v tomto prípade potrebujete? Ideálne je mať poistenie nehnuteľnostipoistenie domácnosti. Každé z nich vám totiž pomôže rôznym spôsobom. Nehnuteľný majetok, dom alebo byt chráni poistenie nehnuteľnosti, ktoré kryje škody vzniknuté napríklad práve pri živelných udalostiach na všetkých stenách, dverách a oknách, ale aj na vstavanom zariadení bytu. Škody, ktoré pri takejto udalosti vzniknú na nábytku, osobných veciach, technike alebo šatstve pokryje poistenie domácnosti.

Obidve poistenia môžete uzatvoriť naraz, na jednej zmluve.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_majetku-80

Naše poistenie nehnuteľnosti a domácnosti je jednoduché a zrozumiteľné

Vyskladajte si ho podľa svojich potrieb online za pár minút. Zľava 20 % na online Poistenie domácnosti plus zľava 5 % pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Prasknuté potrubie či vytečená práčka nepotešia ani susedov

Tzv. vodovodné škody patria popri škodám spôsobených prírodnými živlami tiež veľmi častým a nepríjemným udalostiam, ktoré však narobia škody väčšinou nielen vo vašej domácnosti, ale aj u susedov. 

Stačí na to vytečený radiátor, prasknuté potrubie či vytečená práčka a pohroma je na svete. Poistenie domácnosti vám v tomto prípade, samozrejme, pomôže vykryť náklady na opravu podlahy, ale opravu škôd u susedov vám nepokryje. 

V tomto prípade je na mieste zvoliť si doplnkové poistenie Zodpovednosti z vlastníctva nehnuteľnosti a/alebo domácnosti. Vzťahuje sa totiž na škody spôsobené na majetku či zdraví iných osôb.

Poistiť si svoj majetok – dom či byt a domácnosť sa naozaj oplatí. Poistenie vás ochráni pred obrovskými nákladmi, ktoré vás čakajú pri opravách škôd po rôznych nepríjemných, no čoraz častejších udalostiach spôsobených prírodou alebo nepozornosťou či nesprávnou údržbou. Oplatí sa nezabúdať aj na možné následky na majetku iných osôb a vybrať si doplnkové poistenia tak, aby ste mali pokryté všetky prípadné náklady na opravu škôd. 

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.