Zdieľať

Päť miest Indonézie, ktoré vás zaručene dostanú

Ako dlho trvá spoznať krajinu, ktorá sa skladá z 15 tisíc ostrov a desiatok národností a kultúr? Triezvy odhad hovorí, že celý život. Preto sme pre vás pripravili päť tipov na nádherné miesta, ktoré Indonézia ponúka.

 

Ak vás teda čaká prvá  dovolenka v Indonézii, hneď na úvod sa musíte zmieriť s tým, že z nej spoznáte len zlomok. My sme však pre vás pripravili päť tipov na miesta, ktoré garantujú, že to budú tie najkrajšie zlomky, aké Indonézia ponúka.

 

Rušná, ale atmosférická Jakarta

Kde inde si dopriať prvú ochutnávku krajiny, ak nie v jej hlavnom meste Jakarte, ktoré je dokonalým symbolom Indonézie. Mesto, v ktorom žije viac ako 10 miliónov obyvateľov, vás ohromí svojím ruchom a rôznorodosťou, na ktorú narazíte na každom rohu. Je len na vás, či sa rozhodnete vtrhnúť do nákupných centier, aké by ste na Slovensku hľadali len márne, alebo uprednostníte skúmanie historických častí mesta. A keď už ste v Jakarte, rozhodne naplno využite možnosti miestnej kuchyne, ktorá je tak rôznorodá ako samotná krajina!

 

Raj potápačov sa volá Gili

Ak sa chystáte do Indonézie, potom máte pravdepodobne v pláne návštevu Bali. A nie je na tom nič zlé, aj keď je to najdrahšia a zároveň najviac turizmom poznačená časť krajiny (stále však nádherná!). Ak hľadáte predsa len niečo iné, potom rozhodne odporúčame ostrovy Gili, na ktorých neexistuje žiadna automobilová doprava. Odkázaní tak budete na kone a bicykle. A na nádherné pláže, dokonalé podmienky na potápanie a ako bonus aj na skvelé párty na ostrove Gili Trawangan.

 

 

Komodo – ostrov, kde žijú draci

No dobre, možno to nie sú úplne draci ako Hry o tróny, ale presne tak ich volali miestni obyvatelia a rovnaké meno sa im ušlo aj v angličtine (Komodo Dragon). Po slovensky ich síce voláme nudnejšie – varan komodský, ale pri pohľade na jaštera s dĺžkou 2 –3 metre a váhou 150 kilogramov na nejakú nudu ani nepomyslíte! A ak by vás varany náhodou nezaujímali, stále vás čaká typický indonézsky ostrovný set – nádherné pláže, úžasná príroda, jednoducho raj na zemi.

 

Budhistický chrámový komplex Borobudur vás dostane

Či už máte blízko k akémukoľvek náboženstvu alebo je to niečo, čo vás práve nezaujíma, nenavštíviť najstarší budhistický chrámový komplex na svete by bola večná škoda. Borobudur vnikol v deviatom storočí a v dnešnej dobe bol zaradený do svetového dedičstva UNESCO. A to plným právom. Pripravte sa na totálne magické miesto, ktoré vás pohltí svojou históriou a krásou. Len pozor! Je viac ako isté, že budete toľko fotiť, až vám bude hroziť, že na vlastné oči skoro nič neuvidíte. Tak aspoň občas ten fotoaparát odložte.

 

 

Ak sopka, tak Bromo

Indonézia, to nie sú len pláže. Aj preto by ste rozhodne mali navštíviť aspoň jednu sopku. A ideálne tú najkrajšiu, ktorou je Bromo. Východ slnka priamo na hore a následná túra ku kráteru budú patriť k zážitkom, ktoré sa vám vryjú do pamäte do konca života. Len jedno upozornenie na záver – Bromo je minimálne tak turisticky atraktívne ako Bali, takže ak si môžete naplánovať výlet na pracovné dni týždňa, rozhodne to urobte. Návšteva Bromo však bude stáť za to v každom prípade.

Či už sa rozhodnete držať sa v Indonézii našich tipov, alebo nie, sme si istí, že vás čaká jedna z najkrajších dovoleniek, aké si len môžete dopriať. Prajeme šťastnú cestu a nezabudnite, že aj na tom najkrajšom mieste sveta je dobré mať kvalitné cestovné poistenie.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia