Zdieľať

Päť miest Indonézie, ktoré vás zaručene dostanú

Ako dlho trvá spoznať krajinu, ktorá sa skladá z 15 tisíc ostrov a desiatok národností a kultúr? Triezvy odhad hovorí, že celý život. Preto sme pre vás pripravili päť tipov na nádherné miesta, ktoré Indonézia ponúka.

 

Ak vás teda čaká prvá  dovolenka v Indonézii, hneď na úvod sa musíte zmieriť s tým, že z nej spoznáte len zlomok. My sme však pre vás pripravili päť tipov na miesta, ktoré garantujú, že to budú tie najkrajšie zlomky, aké Indonézia ponúka.

 

Rušná, ale atmosférická Jakarta

Kde inde si dopriať prvú ochutnávku krajiny, ak nie v jej hlavnom meste Jakarte, ktoré je dokonalým symbolom Indonézie. Mesto, v ktorom žije viac ako 10 miliónov obyvateľov, vás ohromí svojím ruchom a rôznorodosťou, na ktorú narazíte na každom rohu. Je len na vás, či sa rozhodnete vtrhnúť do nákupných centier, aké by ste na Slovensku hľadali len márne, alebo uprednostníte skúmanie historických častí mesta. A keď už ste v Jakarte, rozhodne naplno využite možnosti miestnej kuchyne, ktorá je tak rôznorodá ako samotná krajina!

 

Raj potápačov sa volá Gili

Ak sa chystáte do Indonézie, potom máte pravdepodobne v pláne návštevu Bali. A nie je na tom nič zlé, aj keď je to najdrahšia a zároveň najviac turizmom poznačená časť krajiny (stále však nádherná!). Ak hľadáte predsa len niečo iné, potom rozhodne odporúčame ostrovy Gili, na ktorých neexistuje žiadna automobilová doprava. Odkázaní tak budete na kone a bicykle. A na nádherné pláže, dokonalé podmienky na potápanie a ako bonus aj na skvelé párty na ostrove Gili Trawangan.

 

 

Komodo – ostrov, kde žijú draci

No dobre, možno to nie sú úplne draci ako Hry o tróny, ale presne tak ich volali miestni obyvatelia a rovnaké meno sa im ušlo aj v angličtine (Komodo Dragon). Po slovensky ich síce voláme nudnejšie – varan komodský, ale pri pohľade na jaštera s dĺžkou 2 –3 metre a váhou 150 kilogramov na nejakú nudu ani nepomyslíte! A ak by vás varany náhodou nezaujímali, stále vás čaká typický indonézsky ostrovný set – nádherné pláže, úžasná príroda, jednoducho raj na zemi.

 

Budhistický chrámový komplex Borobudur vás dostane

Či už máte blízko k akémukoľvek náboženstvu alebo je to niečo, čo vás práve nezaujíma, nenavštíviť najstarší budhistický chrámový komplex na svete by bola večná škoda. Borobudur vnikol v deviatom storočí a v dnešnej dobe bol zaradený do svetového dedičstva UNESCO. A to plným právom. Pripravte sa na totálne magické miesto, ktoré vás pohltí svojou históriou a krásou. Len pozor! Je viac ako isté, že budete toľko fotiť, až vám bude hroziť, že na vlastné oči skoro nič neuvidíte. Tak aspoň občas ten fotoaparát odložte.

 

 

Ak sopka, tak Bromo

Indonézia, to nie sú len pláže. Aj preto by ste rozhodne mali navštíviť aspoň jednu sopku. A ideálne tú najkrajšiu, ktorou je Bromo. Východ slnka priamo na hore a následná túra ku kráteru budú patriť k zážitkom, ktoré sa vám vryjú do pamäte do konca života. Len jedno upozornenie na záver – Bromo je minimálne tak turisticky atraktívne ako Bali, takže ak si môžete naplánovať výlet na pracovné dni týždňa, rozhodne to urobte. Návšteva Bromo však bude stáť za to v každom prípade.

Či už sa rozhodnete držať sa v Indonézii našich tipov, alebo nie, sme si istí, že vás čaká jedna z najkrajších dovoleniek, aké si len môžete dopriať. Prajeme šťastnú cestu a nezabudnite, že aj na tom najkrajšom mieste sveta je dobré mať kvalitné cestovné poistenie.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.